piątek, 3 maja 2013

Żurawiniowiec orzechowy

3 Maja to duże święto,dlatego i ciasto musi być pokaźnych rozmiarów.




Składniki:
+Biszkopt
* 4 jajka
*1 łyżeczka octu i proszku do pieczenia
* 1 szkl. cukru i mąki pszennej
+Biszkopt orzechowy
*4 jajka
*200g cukru
* po 1 łyżce mąki pszennej i ziemniaczanej
* 200 g orzechów włoskich
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodatkowo:
Na krem:
*2 budynie czekoladowe
* kostka margaryny
*3szkl. mleka
* dżem żurawinowy

Biszkopt:
Żółtka oddzielić od białek,dodać do nich proszek i ocet i wymieszać dopóki nie napęcznieje.Z białek ubijamy pianę i pod koniec wsypujemy cukier. Delikatnie dodajemy do masy jajecznej ,a następnie szklankę mąki. Całość mieszamy i wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem i pieczemy w 150 stopniach przez 20 min.

Biszkopt orzechowy:z podanych składników robimy masę i pieczemy jak biszkopt 1

Krem: Gotujemy budynie na mleku z cukrem i pozostawiamy do wystygnięcia. Gdy będzie zimny ucieramy z margaryną

Całość: Biszkopt 1 przekrawamy na pół i smarujemy dżemem i kremem,nakładamy placek orzechowy i znów krem,2 warstwa biszkoptu i resztka kremu. Ja posypałam wierzch czekoladowo-orzechowym cukierkiem ,ale można samymi orzechami. SMACZNEGO:)


niedziela, 21 kwietnia 2013

LECZO

Leczo to jedno z moich ulubionych dań nie wymagających wielkiego zaangażowania i czasu.





Składniki:
* po 1 ogórku,cukinii ,papryce
* 3 parówki
* 2 pomidory
* odrobina cebuli
* kilka pieczarek
* 2 łyżki koncentratu pomidorowego

Warzywa i parówki pokroić na dość duże części . W dużym garnku rozgrzać olej i zeszklić cebulkę.Gdy trochę zbrązowieje dodać parówki . Następnie wrzucić pieczarki i paprykę i zostawić do zagotowania.Można dolać trochę wody.
We wrzącej wodzie sparzyć pomidory,zdjąć z nich skórkę i pokroić na duże kawałki.Następnie dodajemy do gotujących się warzyw i czekamy aż się całkowicie rozpadną. Potem dodajemy cukinie i ogórek i oraz koncentrat.Gotujemy na wolnym ogniu przez 15 min i doprawiamy do smaku. SMACZNEGO :D



niedziela, 14 kwietnia 2013

KOKOSOWY BRZOSKWINIOWIEC


KOKOSOWY BRZOSKWINIOWIEC to ciasto polecone i wypróbowane, no i szczerze polecam. Jest lekki i idealny na piękny słoneczny weekend.




Składniki:
* 4 jajka + 3 białka
* 550g cukru
* 160g mąki pszennej
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 3 opakowania budyniu waniliowego
* 1 puszka brzoskwiń
* 200g wiórków kokosowych

1. 4 Białka ubijamy na sztywną pianę z cukrem ,a potem stopniowo dodajemy żółtka,mąkę  i proszek.Wylewamy na blaszkę wyłożoną folia aluminiową i pieczemy 25 min w 170 stopniach.
2.Brzoskwinie kroimy w kosteczkę i gotujemy wraz ze sokiem i odrobiną wody.Budynie rozpuszczamy w 1 szkl. wody i wlewamy do brzoskwiń .Gdy budyń już zgęstnieje wylewamy na ciasto.
3. 3białka ubijamy z 200 g cukru i gdy piana będzie sztywna dodajemy powoli wiórki. Wylewamy na budyń i pieczemy kilka minut do zarumienienia się bezy.


poniedziałek, 8 kwietnia 2013

sobota, 30 marca 2013

WIELKANOCNE BABECZKI

Nadchodzi Wielkanoc więc do koszyczka trzeba wsadzić babeczki,a najlepsze są własnego wyrobu:)




Składniki:

* 150 g mąki
* 150g margaryny
* 3 jajka
* 150g cukru
* 50g cukru pudru
* sok z cytryny
* 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
* budyń waniliowy


Jajka ubić z cukrem do białości,sypkie składniki wymieszać i dodać do masy jajecznej. Stopioną margarynę wlać z sokiem z cytryny i miksować.
Natłuścić foremki do babeczek i wylać trochę ciasta,potem budyń i znów ciasto. Wsadzić na 10 min do nagrzanego do 180 stopni piekarnika.
Ja dekorowałam lukrem cytrynową z odrobiną barwnika cytrynowego.


niedziela, 24 marca 2013

ZAPIEKANKA SEROWA



  Już dawno temu oglądałam w telewizji program w którym była robiona i dziś w końcu ją zrobiłam.Fakt ser nie ciągnie się tak samo,ale jest równie smaczna.:)

Składniki:
* pół opakowania makaronu penne
* trochę szynki bądź kiełbasy
* pół opakowania warzywek
* łyżka śmietany i mąki
* łyżka masła
* 1/2 szkl. mleka
* odrobina cebuli
* 200 g sera gouda i innych rodzaji

1 Makaron ugotować według przepisu na opakowaniu.
2 Mleko podgrzać i wsypać starty ser,poczekać do rozpuszczenia. Potem doprawić i zagęścić mąką ze śmietaną.
3 Na patelni rozgrzać masło,podsmażyć cebulę i szynkę. Gdy się zarumieni dodać warzywa,poddusić lekko aż się zmiękną.
4 Naczynie żaroodporne wysmarować masłem i wysypać wszystko co przygotowaliśmy i wymieszać.
5 Posypać na koniec tartym serem i piec przez 10 min przez 180 stopni. SMACZNEGO

niedziela, 10 marca 2013

SERNIK Z ROSĄ





Składniki:

Ciasto:
* 2 szklanki mąki
* 1/2 szklanki cukru
2 żółtka
1 jajko
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 kostki miękkiej margaryny

Masa serowa:

* 0,7 kg sera wiejskiego
3/4 szklanka cukru
1/2 szklanki oleju
* 1 szklanki mleka
budyń śmietankowy z cukru
2 jajka
* 2 żółtka
Pianka:
* 4 białka
*1 szkl. cukru




Z podanych składników zagnieść ciasto. Schłodzić 1/2 godziny w lodówce. 
Ser zmielić a następnie zmiksować z pozostałymi składnikami.
Po pół godziny,ciasto rozsmarować blaszkę natłuszczona i posypaną bułką tartą.Należy podpiec tak z 5 min. Na ostygnięty spód wylewamy powoli masę serową i pieczemy 1 godzinę w 180 stopniach.

Pod koniec pieczenia ubijamy pianę i 15 min przed wyciągamy ciasto i wylewamy piane. Podpiekamy aż się lekko zrumieni,a później studzimy. Gdy ciasto będzie zimne pojawi się rosa.