Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ciastka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ciastka. Pokaż wszystkie posty

sobota, 7 maja 2016

SŁODKIE ŚLIMACZKI


Z nadmiaru wolnego czasu postanowiłam osłodzić życie mojej rodzinie. Przepis na te ciasteczka znalazłam na http://kobieceinspiracje.pl/. Przepis jest dobrze napisany a same ciasteczka pyszne.

Składniki:
* 200 g margaryny
* 500 g mąki pszennej
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 2 żółtka i 2 białka
* 1/2 szkl. cukru
* 2 łyżki śmietany
* słoiczek ulubionego dżemu ( ja użyłam truskawkowego)

Z mąki, margaryny, cukru, proszku i żółtek zagniatamy ciasto i pozostawiamy je w zamrażarce na 15 min. Po tym czasie na oprószonej mąką stolnicy wałkujemy ciasto na kształt prostokąta, smarujemy ciasto dżemem i delikatnie zwijamy aż wyjdzie nam rolada. Z tej rolady odcinamy porcje ok. 3 cm i układamy na natłuszczoną brytfankę. Tuż przed pieczeniem smarujemy kawałki ciasta rozmąconym białkiem i posypujemy cukrem. Pieczemy ok. 15 min., w 170 stopniach. 


sobota, 21 grudnia 2013

Ciasteczkowa moc świąt

KRUCHE CIASTECZKA Z CUKREM

   Dużo piekę, ale nie miałam jeszcze w swoich zbiorach przepisu na zwyczajne i dobre ciastka. Ten mi wpadł w ręce dzięki babci mojego szwagra. Przepis jest co prawda na ogromną masę ciastek,ale w święta wszystko musi być w nadmiarze :D




Składniki:
* 1kg mąki
* 0,5 kg masła 
* 20-25 dkg cukru pudru
* płaska łyżeczka proszku do pieczenia 
* 6 żółtek 
* 1 cukier waniliowy 
* ćwierć szklanki mleka zagotować i wsypać 
* 2 łyżeczki amoniaku nie czubate i dobrze wymieszać
*  2-3 łyżki śmietany.
 Ćwierć szklanki mleka zagotować i wsypać  2 łyżeczki amoniaku nie czubate i dobrze wymieszać ze śmietaną . Taką miksturę dodać do reszty składników i zagnieść.Pozostawić na noc w lodówce.Ciasto rozwałkować i wykrawać ciastka, smarować je białkiem i posypywać cukrem. Piec w 180 stopniach przez 10 :D

WESOŁYCH ŚWIĄT 

poniedziałek, 18 listopada 2013

Ptysie z kremem budyniowym

    PTYSIE

Z braku pomysłu na ciasto ,szukałam ,szukałam i znalazł się przepis na ptysie,który okazał się całkiem nie skomplikowany.





Składniki:
Ciasto:
* 8dag margaryny
* 1 łyżka cukru
* szczypta soli
* 15 dag mąki pszennej
* 4 jajka
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Krem:
* budyń śmietankowy z cukrem
* 2 szkl. mleka
* 2 łyżki śmietany 18%
* starta czekolada mleczna ( z 3 kostki)


Masło, cukier i sól zagotować z 1 szkl. wody. Wsypać mąkę i szybko mieszać,gotując na małym ogniu,do momentu aż ciasto nie będzie odchodzić od ścianek. Pozostawić do ostygnięcia,a później ucierać dodając kolejne jajka,łącznie z ostatnim jajkiem dodać proszek do pieczenia. Blachę wyłożyć pergaminem i nakładać szprycą małe kupki ciasta w dość dużej odległości. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni przez 35 min ( koniecznie należy pozostawić 20 min w piekarniku nie otwierając drzwi). Gorące ptysie od razu przekroić.
Proszek budyniowy wymieszać z 6 łyżkami mleka a resztę zagotować w garnku, potem na małym gazie,energicznie mieszając wlać budyń. Następnie przestudzić i wymieszać ze śmietaną i wiórkami czekolady. Nałożyć na ptysie i pozostawić do wystygnięcia.




sobota, 30 marca 2013

WIELKANOCNE BABECZKI

Nadchodzi Wielkanoc więc do koszyczka trzeba wsadzić babeczki,a najlepsze są własnego wyrobu:)




Składniki:

* 150 g mąki
* 150g margaryny
* 3 jajka
* 150g cukru
* 50g cukru pudru
* sok z cytryny
* 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
* budyń waniliowy


Jajka ubić z cukrem do białości,sypkie składniki wymieszać i dodać do masy jajecznej. Stopioną margarynę wlać z sokiem z cytryny i miksować.
Natłuścić foremki do babeczek i wylać trochę ciasta,potem budyń i znów ciasto. Wsadzić na 10 min do nagrzanego do 180 stopni piekarnika.
Ja dekorowałam lukrem cytrynową z odrobiną barwnika cytrynowego.


czwartek, 21 lutego 2013

CIASTECZKA Z MASZYNKI

Ciasteczka zazwyczaj robię z braku czegoś słodkiego w domu,a te miałam już dawno w planach i w końcu się wzięłam. Szczerze niezła zabawa :D Są pyszne i szybko schodzą .



Składniki:
* 1 kostka masła
* 500 g mąki pszennej
* 2 żółtka
* 2/3 szkl. cukru
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* opakowanie cukru waniliowego


Masło utrzeć z cukrem,dodać żółtka i powoli przesianą mąkę z proszkiem. Ciasto gdy już będzie się odklejać od rąk należy zawinąć w folię i wstawić do zamrażalki na min 40 min. Po wyciągnięciu wyciskamy po kawałku z maszynki od mięsa. Układać na natłuszczonej blaszce i piec ok 10 min  w 180 stopniach.


sobota, 6 października 2012

KOKOSANKI

KOKO KOKO -kokosanki :D To małe ,łatwe do zrobienia co nieco.

Składniki:
*2  jajka
* 130 g cukru
* 200 g wiórków kokosowych



Przygotowanie:
Białka ubijamy na pianę,dodajemy cukier i po żółtku. Potem delikatnie dodajemy wiórki i mieszamy.
Gdy masa będzie bardziej zwarta,lepimy kulki i pieczemy 20 min w 170 stopniach.
Smacznego :)




















czwartek, 5 kwietnia 2012

Jabłkowy szał,czyli usteczka jabłkowe i kruche ciasto


USTECZKA JABŁKOWE

Przepis na usteczka:
25 dag białego sera
25 dag margaryny
25 dag mąki pszennej
10 małych jabłek
cukier puder

Z podanym składników zagniatamy ciasto i wsadzamy do lodówki na min 30 min.W tym czasie kroimy i obieramy jabłka na 8.Po wyciągnięciu ciasto wałkujemy i wykrawamy kółeczka a na środek jabłko i brzegi przykrywamy.Takie porcie pieczemy przez 20 min w 180 stopniach .Po upieczeniu obsypujemy cukrem pudrem:d SMACZNEGO




środa, 25 stycznia 2012

RURKI Z BITĄ ŚMIETANĄ

Rurki z bitą śmietaną robione były pierwszy raz przeze mnie i w moim domu :) Ostatnio z mamą kupiłyśmy wszystkie składniki,ale nie było okazji zrobić,więc musiałam się w końcu zebrać,bo ważność śmietany nie jest wieczna :p


Składniki
*gotowe ciasto francuskie 275g
* 400 ml śmietany kremówki
* 3 łyżki cukru 
* 2 małe opakowania śmietan-fixu
*cukier puder 
 *jajko








 Ciasto francuskie rozmrozić. Rozwinąć i pokroić w paski szerokości 2 cm . Nawinąć na posmarowaną masłem rurkę zaczynając od węższej części. Rurki ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia .Posmarować rozmąconym jajkiem i posypać cukrem.  Piec 15 minut w temp. 200ºC. Po upieczeniu zdjąć z metalowych foremek i odstawić na kratce do ostygnięcia.

Wystudzone rurki napełnić bitą śmietaną za pomocą szprycy do dekoracji tortów.Przechować na chwile w lodówce i jeść najlepiej tego samego dnia.

sobota, 21 stycznia 2012

SŁODKIE NIBY PIEROŻKI

PIEROŻKI

Ciasto:
- 500 g mąki
- 200 g margaryny
- 4 łyżki śmietany
-3 łyżki cukru
- 3 jajka
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
- cukier waniliowy

Ponadto:
-dżem
-1 jajko
- cukier


Sposób przyrządzenia:
Wszystkie  skladniki na ciasto połączyć i dokładnie wyrobić.Ciasto rozwałkować i wyciąć okręgi,następnie na każdy nałożyć dżem.Uformować pierożki ,posmarować każdy jajkiem i obsypać cukrem.Piec 30 min w 150 stopniach