To zielone ciasto oprócz pięknego zielonego koloru cudnie smakuje, mimo, iż ma w sobie nie przez wszystkich lubiany szpinak. Ja do jego upieczenia korzystałam z przepisu z strony: https://malacukierenka.pl/ciasto-lesny-mech-ze-szpinakiem.html. Serdecznie polecam i życzę smacznego.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Z bitą śmietaną. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Z bitą śmietaną. Pokaż wszystkie posty
środa, 27 czerwca 2018
wtorek, 8 listopada 2016
Gorąca czekolada na chłodne wieczory
Pomysł na gorącą czekoladę nie zrodził mi się tylko i wyłącznie ze zrobienia sobie przyjemności, ale także dlatego iż miałam nadmiar czekolady z oddania krwi, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym i wyszło bajecznie.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
sobota, 27 sierpnia 2016
TIRAMISU
Niezwykle szybki deser smakujący wszystkim, nawet jeśli nie jest się smakoszem kawy.
Składniki:
* 2 op. podłużnych biszkoptów
* 1 szkl. posłodzonej kawy rozpuszczalnej
* 1 op. serka mascarpone
* 1 duża śmietana 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Zaparzmy kawę i odstawmy do wystygnięcia. Śmietanę z cukrem ubijamy na sztywno. Dodajemy do śmietany delikatnie serek i dokładnie mieszamy. Na blaszce kładziemy papier do pieczenia i układamy namoczone biszkopty, kolejną warstwą jest krem. Powtarzamy czynności do wyczerpania składników. Na wierch deseru posypujemy odrobiną kakao. Smacznego :)
Składniki:
* 2 op. podłużnych biszkoptów
* 1 szkl. posłodzonej kawy rozpuszczalnej
* 1 op. serka mascarpone
* 1 duża śmietana 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Zaparzmy kawę i odstawmy do wystygnięcia. Śmietanę z cukrem ubijamy na sztywno. Dodajemy do śmietany delikatnie serek i dokładnie mieszamy. Na blaszce kładziemy papier do pieczenia i układamy namoczone biszkopty, kolejną warstwą jest krem. Powtarzamy czynności do wyczerpania składników. Na wierch deseru posypujemy odrobiną kakao. Smacznego :)
sobota, 9 maja 2015
CIASTO Z SERKIEM MASCARPONE I JAGODAMI
To ciasto to bardzo delikatne połączenie dzięki serkowi, bardzo mi się podoba jego konsystencja i smak a do tego jagody sprawiają, że ciasto jest soczyste.
Składniki:
Biszkopt z 4 jajek http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Masa:
* 400ml śmietany 30%
* cukier puder
* 2 opakowania serka mascarpone ( po 250g)
* jagody(mrożone)
Dodatkowo:
* płatki migdałowe
Śmietanę z cukrem ubić na sztywno i delikatnie rozsmarowywać serek, tak aby nie pozostały grudki.
Ciasto przeciąć na pół i nasączyć herbatą, na spód dać 2/3 kremu i posypać to jagodami, założyć górnym płatem biszkopta i położyć na wierch resztę kremu. Płatki migdałowe lekko uprażyć na patelni i posypać na wierzchu ciasta.
SMACZNEGO :)
Składniki:
Biszkopt z 4 jajek http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Masa:
* 400ml śmietany 30%
* cukier puder
* 2 opakowania serka mascarpone ( po 250g)
* jagody(mrożone)
Dodatkowo:
* płatki migdałowe
Śmietanę z cukrem ubić na sztywno i delikatnie rozsmarowywać serek, tak aby nie pozostały grudki.
Ciasto przeciąć na pół i nasączyć herbatą, na spód dać 2/3 kremu i posypać to jagodami, założyć górnym płatem biszkopta i położyć na wierch resztę kremu. Płatki migdałowe lekko uprażyć na patelni i posypać na wierzchu ciasta.
SMACZNEGO :)
niedziela, 1 lutego 2015
KRUCHE BABECZKI Z OWOCAMI NA ŚMIETANIE
Babeczki powstały z przypływu chwili, gdyż trzeba było na szybko przygotować coś na przyjście gości, a składniki na kruche ciasto zawsze są obecne w domu. Pierwszy raz je robiłam i stwierdzam, że jak na debiut wyszły smakowo na 5, ale trochę wizualnie gorzej :p
Oceńcie sami :p
Kruche babeczki:
* 2szkl. mąki
* 5 łyżek cukru pudru
* szczypta soli
* 200g margaryny
*1 jajko
Wszystkie składniki zagnieść i pozostawić na 30 min w zamrażalniku. Po tym czasie rozwałkować na ok 5mm i wycinać szklanką kółka. Każde kółko dopasować do foremki i dobrze przycisnąć (nie trzeba niczym smarować foremki). Piec ciasto 15min do przyrumienienia w 180-200 stopni.
Bita śmietana:
* 400ml śmietany 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Owoce:
*winogrono
*mandarynki
*jagody.
poniedziałek, 6 stycznia 2014
ZARĘCZYNOWA WUZETKA
WZ-ta na imprezę zaręczynową mojej siostry wyszła bardzo dobra i nie była zbyt czasochłonna. Polecam.
Składniki:
* 200 g cukru
* 60 ml mleka
* 180g mąki pszennej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 4 jajka
* 500 ml śmietany 30%
* 5 łyżek cukru pudru
* 1 słoiczek dżemu np. borowikowego
* 4 łyżeczki żelatyny
* polewa czekoladowa
Mąkę przesiać z kakao i proszkiem do pieczenia. Białka ubić z cukrem i stopniowo dodawać po 1 żółtku ,a potem produkty przesiane oraz 4 łyżki zimnej wody. Wymieszać wszystko dokładnie i wylać na wyłożoną papierem do pieczenia średnią blaszkę i piec w 170 stopniach przez 25 min.
Po upieczeniu i ostygnięciu przekroić na pół i nasączyć alkoholem albo słodką gorącą herbatą. Na dolny blat placka wyłożyć dżem. W międzyczasie ubić śmietanę z cukrem pudrem i dodać ostudzoną rozpuszczoną w pół szklance wrzącej wody żelatynę. Pozostawić bitą śmietanę na parę min w lodówce,aby się lepiej zsiadła a następnie wyłożyć ją na blat z dżemem. Przykryć 2 blatem i oblać polewą czekoladową.
SMACZNEGO :)
Składniki:
* 200 g cukru
* 60 ml mleka
* 180g mąki pszennej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 4 jajka
* 500 ml śmietany 30%
* 5 łyżek cukru pudru
* 1 słoiczek dżemu np. borowikowego
* 4 łyżeczki żelatyny
* polewa czekoladowa
Po upieczeniu i ostygnięciu przekroić na pół i nasączyć alkoholem albo słodką gorącą herbatą. Na dolny blat placka wyłożyć dżem. W międzyczasie ubić śmietanę z cukrem pudrem i dodać ostudzoną rozpuszczoną w pół szklance wrzącej wody żelatynę. Pozostawić bitą śmietanę na parę min w lodówce,aby się lepiej zsiadła a następnie wyłożyć ją na blat z dżemem. Przykryć 2 blatem i oblać polewą czekoladową.
SMACZNEGO :)
poniedziałek, 16 września 2013
Borówkowa chmurka
Pomysł na ciasto powstał spontanicznie ,gdyż dostaliśmy borówki w prezencie. Zainspirowałam się przepisem z -ciasto-biszkoptowe-z jagodami .
Składniki:
biszkopt z 4 jajek z tego przepisu http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Krem:
* 400ml śmietany 18%
* 400 ml jogurtu naturalnego
* 3 łyżki cukru pudru
* 450 g borówek
* 2 łyżki żelatyny
Żelatynę rozpuścić w odrobinie gorącej wody. Jagody umyć i obsypać cukrem. Śmietanę ubić z cukrem i powoli potem dodawać jogurt.A na koniec wymieszać z zimną żelatyną. Wstawić do lodówki niech się lekko zsiądzie i dodać borówki.
Ostudzony biszkopt przekroić na pół i posmarować kremem z borówkami,przyłożyć górnym blatem i znów posmarować. Przechowywać w lodówce. :)
Składniki:
biszkopt z 4 jajek z tego przepisu http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Krem:
* 400 ml jogurtu naturalnego
* 3 łyżki cukru pudru
* 450 g borówek
* 2 łyżki żelatyny
Żelatynę rozpuścić w odrobinie gorącej wody. Jagody umyć i obsypać cukrem. Śmietanę ubić z cukrem i powoli potem dodawać jogurt.A na koniec wymieszać z zimną żelatyną. Wstawić do lodówki niech się lekko zsiądzie i dodać borówki.
Ostudzony biszkopt przekroić na pół i posmarować kremem z borówkami,przyłożyć górnym blatem i znów posmarować. Przechowywać w lodówce. :)
niedziela, 1 września 2013
Pijana śliwka
Strasznie mi ten placek podszedł u cioci mojego chłopaka,ale nie wzięłam przepisu i dopiero po znalezieniu tego mogłam cokolwiek zrobić:D
Składniki:
na biszkopt:
* 4 jajka
* 1szkl cukru
* 1/2 szkl. mąki pszennej
* 1/2 szkl.mąki ziemniaczanej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia

na poncz:
* 1/2 szkl. wódki
* łyżeczka cukru
Krem nutellowy:
* 400 g śliwek suszonych
* wódka do nasączenia śliwek (ja dałam 1/2 szkl.)
* 250g margaryny
*200 g nutelli
Na wierzch:
* 400 ml śmietany 30%
* 4łyżki cukru pudru
* 3 op."smietan-fixu"
Sposób przygotowania:
Suszone śliwki wsypać do słoiczka i zalać wódką i pozostawić na 24 godz.
Białka ubić z dodatkiem cukru,dodać bez przerywania żółtka. Następnie mąkę, proszek i kakao,wymieszać. Ciasto wylać na natłuszczoną i opruszoną mąką blaszkę-piec 25 min w 170 stopniach.Gdy ostygnie nasączyć wódką z wodą i cukrem .
Krem: Masło utrzeć na puszystą masę i dodać powoli nutelle. Na koniec odsączone i pokrojone śliwki. Krem wyłożyć na upieczony biszkopt.
Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem a pod koniec ubijania dodać "śmietan-fixy". Wyłożyć na krem i udekorować startą czekoladą.
Składniki:
na biszkopt:
* 4 jajka
* 1szkl cukru
* 1/2 szkl. mąki pszennej
* 1/2 szkl.mąki ziemniaczanej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
na poncz:
* 1/2 szkl. wódki
* łyżeczka cukru
Krem nutellowy:
* 400 g śliwek suszonych
* wódka do nasączenia śliwek (ja dałam 1/2 szkl.)
* 250g margaryny
*200 g nutelli
Na wierzch:
* 400 ml śmietany 30%
* 4łyżki cukru pudru
* 3 op."smietan-fixu"
Sposób przygotowania:
Suszone śliwki wsypać do słoiczka i zalać wódką i pozostawić na 24 godz.
Białka ubić z dodatkiem cukru,dodać bez przerywania żółtka. Następnie mąkę, proszek i kakao,wymieszać. Ciasto wylać na natłuszczoną i opruszoną mąką blaszkę-piec 25 min w 170 stopniach.Gdy ostygnie nasączyć wódką z wodą i cukrem .
Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem a pod koniec ubijania dodać "śmietan-fixy". Wyłożyć na krem i udekorować startą czekoladą.
środa, 25 stycznia 2012
RURKI Z BITĄ ŚMIETANĄ
Rurki z bitą śmietaną robione były pierwszy raz przeze mnie i w moim domu :) Ostatnio z mamą kupiłyśmy wszystkie składniki,ale nie było okazji zrobić,więc musiałam się w końcu zebrać,bo ważność śmietany nie jest wieczna :p
Składniki
*gotowe ciasto francuskie 275g
Ciasto francuskie rozmrozić. Rozwinąć i pokroić w paski szerokości 2 cm . Nawinąć na posmarowaną masłem rurkę zaczynając od węższej części. Rurki ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia .Posmarować rozmąconym jajkiem i posypać cukrem. Piec 15 minut w temp. 200ºC. Po upieczeniu zdjąć z metalowych foremek i odstawić na kratce do ostygnięcia.
Wystudzone rurki napełnić bitą śmietaną za pomocą szprycy do dekoracji tortów.Przechować na chwile w lodówce i jeść najlepiej tego samego dnia.
Składniki
*gotowe ciasto francuskie 275g
* 400 ml śmietany kremówki
* 3 łyżki cukru
* 2 małe opakowania śmietan-fixu
*cukier puder
*jajkoCiasto francuskie rozmrozić. Rozwinąć i pokroić w paski szerokości 2 cm . Nawinąć na posmarowaną masłem rurkę zaczynając od węższej części. Rurki ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia .Posmarować rozmąconym jajkiem i posypać cukrem. Piec 15 minut w temp. 200ºC. Po upieczeniu zdjąć z metalowych foremek i odstawić na kratce do ostygnięcia.
Wystudzone rurki napełnić bitą śmietaną za pomocą szprycy do dekoracji tortów.Przechować na chwile w lodówce i jeść najlepiej tego samego dnia.
wtorek, 24 stycznia 2012
3 BIT
3 Bit
Składniki:
-7 paczek herbatników
-1 puszka masy kajmakowej
-1/2 l mleka
-2/3 kostki masła
-200 ml śmietany 30%
-2 budynie waniliowe
-1 opakowanie śmietan fiksu
Wykonanie:
Na spodzie formny nalezy wyłożyć herbatniki,następnie posmarować je masa kajmakową i ułożyć kolejną warstwą herbatników. Budynie ugotować w 0,5 l mleka,ostudzić i połączyć z masłem. Śmietane ubić razem z śmietan fixem i odrobina cukry.
Ułożenie:
-herbatniki
-masa kajmakowa
-herbatniki
-masa budyniowa
-herbatniki
-śmietana
-herbatniki
-polewa czekoladowa
Subskrybuj:
Posty (Atom)






SMACZNEGO :D