Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z makaronem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z makaronem. Pokaż wszystkie posty

sobota, 25 lipca 2015

SAŁATKA Z KOPERKIEM

Lekka, zdrowa dla każdego na każdą okazje.

Składniki:
* opakowanie makaronu typu ryżowego
* 1 świeży ogórek
* puszka kukurydzy
* 2 pętki kiełbasy
* pęczek koperku
* majonez
* jogurt naturalny

Makaron należy ugorować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a resztę składników trzeba pokroić i wymieszać z makaronem. Całość pomieszać z jogurtem i majonezem.




niedziela, 12 października 2014

MAKARON CARBONARA

  Jest to jeden z moich ulubionych sposobów na makaron, bo można go zrobić w każdej chwili i nie wymaga za dużo składników.

Składniki:
*2 jajka
* 1 duża śmietana 12%
* pół serka topionego śmietankowego
* garść startego sera żółtego
* sól, pieprz, kucharek
* 1,5 szt. kabanosa
* makaron spagetti

Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu, kabanosy pokroić i podsmażyć na odrobinie oleju.
Gdy makaron się ugotuje wraz z kabanosem wrzucamy do wiekszego garnka.
Sos: wbijamy 2 jajka do miseczki, wlewamy śmietanę, serki i przyprawiamy do smaku i dokładnie mieszamy.
Sos wlewamy do garnka z makaronem i mieszamy aby jajka się nie ścięły za mocno.
Podawać posypane szczypiorkiem.


niedziela, 19 lutego 2012

SAŁATKA TORTELLINI

Sałatka tortellini

Składniki:
*1 paczka makaronu tortellini
*1 ogórek zielony
*0,5 pora
*1 słoiczek papryki i pieczarek
*1 puszka kukurydzy
* 4 lub 3 łyżki majonezu
* Sól i pieprz do smaku

Nie ma co się rozpisywać,wystarczy pokroić co trzeba,ugotować makaron zgodnie z przepisem na opakowaniu oraz jajka i dodać tyle majonezu ile nam potrzeba.No i doprawić sola i pieprzem :)

poniedziałek, 23 stycznia 2012

TAGLIATELLE W SOSIE KOPERKOWYM






Tagliatelle w sosie koperkowym 


Składniki:
-koperek
-serek topiony z ziolami
-parówki
-200ml mleka
-serek homogenizowany
-cebulka mała
-szczypta soli i czosnku
-makaron

Opis przygotowania:
Na łyżce oliwy zeszklić cebulkę.Dodać potem 3 trójkątne serki,2łyzki serka homogenizowanego,mleko,czosnek i sol.Gotować na małym ogniu,cały czas mieszając do momentu,aż serek się roztopi.Potem dodać koper i parówki,zamieszać.
  Nałożyćmakaron na talerz,na niego brokuły i polać sosem :D
SMACZNEGO !!