Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z czekoladą. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z czekoladą. Pokaż wszystkie posty
piątek, 4 sierpnia 2017
Naleśnikowy Tort
Deser ten powstał w wyniku wykorzystania kilkudniowych naleśników. Placki przekładane są nutella i bananami bądź serem twarogowym z cukrem. Zapiekałam całość w piekarniku w 180 stopniach przez 20 min. Smacznego :)
wtorek, 8 listopada 2016
Gorąca czekolada na chłodne wieczory
Pomysł na gorącą czekoladę nie zrodził mi się tylko i wyłącznie ze zrobienia sobie przyjemności, ale także dlatego iż miałam nadmiar czekolady z oddania krwi, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym i wyszło bajecznie.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
piątek, 30 października 2015
Gorąca czekolada
Gorąca czekolada to idealny trunek na chłodne jesienne wieczory.
Składniki:
* Tabliczka czekolady mlecznej i gorzkiej
* 50ml mleka
Stawiamy na parze garnek i nalewamy do niego trochę mleka, gdy się podgrzeje wrzucamy kostki czekolady , cały czas mieszamy aby się nie przypaliły. Gdyby konsystencja była za gęsta dolewamy trochę mleka. Całość podajemy w kubku lub innym naczyniu, można udekorować bitą śmietaną.
Składniki:
* Tabliczka czekolady mlecznej i gorzkiej
* 50ml mleka
Stawiamy na parze garnek i nalewamy do niego trochę mleka, gdy się podgrzeje wrzucamy kostki czekolady , cały czas mieszamy aby się nie przypaliły. Gdyby konsystencja była za gęsta dolewamy trochę mleka. Całość podajemy w kubku lub innym naczyniu, można udekorować bitą śmietaną.
niedziela, 22 czerwca 2014
SZACHOWY TORT
No i nie da się ukryć strzeliło mi OCZKO, w Usa byłabym dopiero pełnoletnia, więc czuję się nadal bardzo młodo. W tym roku spróbowałam czegoś nowego i zrobiłam tort szachownica, inspiracje zaczerpłam ze strony kobieceinspiracje.pl http://kobieceinspiracje.pl/8195,tort-szachownica-jak-zrobic.html. Ja zrobiłam 2 biszkopty z 3 jajek każdy,jeden jasny a drugi z 2 łyżkami kakao i krem czekoladowy oraz budyniowy.
Składniki:
* 6 jajek
* 2 łyżeczki octu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1+ 3/4 szkl. cukru i mąki
Krem czekoladowy:
* 1/2 kostki margaryny
* 1/2 słoiczka nutelli
Miękką margarynę zmiksować z nutellą.
Krem budyniowy:
* krem karpatkowy
* 2 szkl. mleka
* kostka margaryny
Co do wycinania kółek, to wycięłam z kartonu kółko o średnicy mniejszej ze 3 cm od spodu tortownicy, a najmniej kółko za pomocą literatki.
Składniki:
* 6 jajek
* 2 łyżeczki octu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1+ 3/4 szkl. cukru i mąki
Krem czekoladowy:
* 1/2 kostki margaryny
* 1/2 słoiczka nutelli
Miękką margarynę zmiksować z nutellą.
Krem budyniowy:
* krem karpatkowy
* 2 szkl. mleka
* kostka margaryny
Co do wycinania kółek, to wycięłam z kartonu kółko o średnicy mniejszej ze 3 cm od spodu tortownicy, a najmniej kółko za pomocą literatki.
niedziela, 16 marca 2014
BISZKOPTOWA ROLADA Z KREMEM CZEKOLADOWYM
Zrobienie rolady zawsze było dla mnie wyzwaniem, gdyż kiedyś mi się nie udała. Ale wczoraj postanowiłam zaryzykować i robiąc zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, udało mi się :D
Biszkopt został zrobiony z przepisu pod tym linkiem http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html , tylko piekłam go tym razem krócej, bo 15 min. Po upieczeniu od razu należy wyłożyć gorący biszkopt na lekko wilgotną ściereczkę i przykryć inną ścierką wierzch i ściśle zwinąć, pozostawić do wystygnięcia.
W tym czasie kostkę margaryny w temp. pokojowej ucieram i dodaje po łyżce kremu czekoladowego, np. nutella. Miksujemy razem do momentu aż krem nie zrobi się jednolity.
Ostudzony biszkopt powoli rozwijamy, zdejmujemy ścierkę z wewnątrz i nasączamy słodką herbatą. Następnie smarujemy kremem i ściśle zwijamy roladę. Pozostawiamy w chłodnym miejscu. Ja do dekoracji użyłam polewy deserowej :)
Biszkopt został zrobiony z przepisu pod tym linkiem http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html , tylko piekłam go tym razem krócej, bo 15 min. Po upieczeniu od razu należy wyłożyć gorący biszkopt na lekko wilgotną ściereczkę i przykryć inną ścierką wierzch i ściśle zwinąć, pozostawić do wystygnięcia.
W tym czasie kostkę margaryny w temp. pokojowej ucieram i dodaje po łyżce kremu czekoladowego, np. nutella. Miksujemy razem do momentu aż krem nie zrobi się jednolity.
Ostudzony biszkopt powoli rozwijamy, zdejmujemy ścierkę z wewnątrz i nasączamy słodką herbatą. Następnie smarujemy kremem i ściśle zwijamy roladę. Pozostawiamy w chłodnym miejscu. Ja do dekoracji użyłam polewy deserowej :)
niedziela, 1 września 2013
Pijana śliwka
Strasznie mi ten placek podszedł u cioci mojego chłopaka,ale nie wzięłam przepisu i dopiero po znalezieniu tego mogłam cokolwiek zrobić:D
Składniki:
na biszkopt:
* 4 jajka
* 1szkl cukru
* 1/2 szkl. mąki pszennej
* 1/2 szkl.mąki ziemniaczanej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia

na poncz:
* 1/2 szkl. wódki
* łyżeczka cukru
Krem nutellowy:
* 400 g śliwek suszonych
* wódka do nasączenia śliwek (ja dałam 1/2 szkl.)
* 250g margaryny
*200 g nutelli
Na wierzch:
* 400 ml śmietany 30%
* 4łyżki cukru pudru
* 3 op."smietan-fixu"
Sposób przygotowania:
Suszone śliwki wsypać do słoiczka i zalać wódką i pozostawić na 24 godz.
Białka ubić z dodatkiem cukru,dodać bez przerywania żółtka. Następnie mąkę, proszek i kakao,wymieszać. Ciasto wylać na natłuszczoną i opruszoną mąką blaszkę-piec 25 min w 170 stopniach.Gdy ostygnie nasączyć wódką z wodą i cukrem .
Krem: Masło utrzeć na puszystą masę i dodać powoli nutelle. Na koniec odsączone i pokrojone śliwki. Krem wyłożyć na upieczony biszkopt.
Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem a pod koniec ubijania dodać "śmietan-fixy". Wyłożyć na krem i udekorować startą czekoladą.
Składniki:
na biszkopt:
* 4 jajka
* 1szkl cukru
* 1/2 szkl. mąki pszennej
* 1/2 szkl.mąki ziemniaczanej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
na poncz:
* 1/2 szkl. wódki
* łyżeczka cukru
Krem nutellowy:
* 400 g śliwek suszonych
* wódka do nasączenia śliwek (ja dałam 1/2 szkl.)
* 250g margaryny
*200 g nutelli
Na wierzch:
* 400 ml śmietany 30%
* 4łyżki cukru pudru
* 3 op."smietan-fixu"
Sposób przygotowania:
Suszone śliwki wsypać do słoiczka i zalać wódką i pozostawić na 24 godz.
Białka ubić z dodatkiem cukru,dodać bez przerywania żółtka. Następnie mąkę, proszek i kakao,wymieszać. Ciasto wylać na natłuszczoną i opruszoną mąką blaszkę-piec 25 min w 170 stopniach.Gdy ostygnie nasączyć wódką z wodą i cukrem .
Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem a pod koniec ubijania dodać "śmietan-fixy". Wyłożyć na krem i udekorować startą czekoladą.
poniedziałek, 10 czerwca 2013
BAJADERKA
Szczerze nigdy nie przepadałam za bajaderkami ,ale w sobotę zdarzyło mi się ,że biszkopt mi na tort nie wyszedł,więc nie mógł się zmarnować. Zrobiłam skromne ,bez żadnych dodatków,ale równie dobre.
Składniki;
*suche ciasto
*1/2 kostki margaryny lub masła
* 1/2 szkl.mleka
*1 opakowanie cukru wanilinowego
*2 łyżki nutelli
*1/2 słoiczka dżemu truskawkowego
Mleko z margaryną i cukrem topimy,zostawiamy do wystygnięcia. Rozdrabniamy ciasto i mieszamy z resztą składników. Robimy niewielkie kulki i obtaczamy w wiórkach kokosowych.

Składniki;
*suche ciasto
*1/2 kostki margaryny lub masła
* 1/2 szkl.mleka
*1 opakowanie cukru wanilinowego
*2 łyżki nutelli
*1/2 słoiczka dżemu truskawkowego
Mleko z margaryną i cukrem topimy,zostawiamy do wystygnięcia. Rozdrabniamy ciasto i mieszamy z resztą składników. Robimy niewielkie kulki i obtaczamy w wiórkach kokosowych.
niedziela, 9 grudnia 2012
CZEKALODOWIEC ORZESZKOWY
Ponieważ tak się wczoraj zdarzyło , że nie znalazło się wystarczająco dużo czasu na pieczenie a chęci były jak zawsze to przyszło zrobić ciasto czekoladowe z małą ilością własnych orzeszków włoskich :p
SKŁADNIKI
Masło roztopiłam z czekoladą i pozostawiłam do przestygnięcia. Jajka utarłam z cukrem.Przestudzoną czekoladę wymieszałam z jajkami z cukrem, mąką i orzechami. Masę przełożyć doformy wyłożonej papierem do pieczenia. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni i piekłam około 25 minut. Po przestudzeniu posypałam cukrem pudrem .
SKŁADNIKI
* 150 g mlecznej czekolady
* 300 g masła
* 300 g masła
* 6 jajek
* 200g cukru
* 225 g mąki pszennej
*soli szczyptę
*soli szczyptę
* 300 g posiekanych orzechów włoskich
Masło roztopiłam z czekoladą i pozostawiłam do przestygnięcia. Jajka utarłam z cukrem.Przestudzoną czekoladę wymieszałam z jajkami z cukrem, mąką i orzechami. Masę przełożyć doformy wyłożonej papierem do pieczenia. Nagrzałam piekarnik do 180 stopni i piekłam około 25 minut. Po przestudzeniu posypałam cukrem pudrem .
niedziela, 14 października 2012
JESIENNE CIASTO CZEKOLADOWE
Składniki suche:
*250 g mąki pszennej
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 300g cukru
* 3 czubate łyżki kakao
* szczypta soli
* cukier waniliowy
Składniki mokre:
* 250g margaryny(wcześniej roztopionej i ostudzonej)
* 200 ml coca coli
* 75 ml mleka
* 2 jajka
Wymieszane mokre składniki mieszamy z wymieszanymi suchymi i szybko wszystko miksujemy.Przelewamy ciasto do natłuszczonej i wyłożonej papierem formy i pieczemy w 180 stopniach przez 35 min.
SMACZNEGO :*
sobota, 25 sierpnia 2012
BIERZMOWANY TORT
To torcik długo szukany i złożony z 2 przepisów :) Jest czekoladowy z kremem z kaszy manny.Ciasto zrobiłam z tego przepisu http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/06/urodzinowy-tort-kokosowo-truskawkowy.html z dodatkiem kilku łyżek kakaa.
Krem:
* 2szkl. mleka
* 3łyżki kaszy manny
* 5 łyżek cukru
* 1op.cukru waniliowego
* 100g czekolady
*200g masła
Kaszę ugotować na mleku i dodać cukier.Czekoladę rozpuścić na parze i ostudzić.Masło utrzeć i powoli dodawać zimno czekoladę a potem po łyżeczce kaszy.
Po przestudzeniu biszkoptu,przekroić go na pół i nasmarować częścią masy.Położyć 2 placek i w około posmarować resztką masy.
Krem:
* 2szkl. mleka
* 3łyżki kaszy manny
* 5 łyżek cukru
* 1op.cukru waniliowego
* 100g czekolady
*200g masła
Kaszę ugotować na mleku i dodać cukier.Czekoladę rozpuścić na parze i ostudzić.Masło utrzeć i powoli dodawać zimno czekoladę a potem po łyżeczce kaszy.
Po przestudzeniu biszkoptu,przekroić go na pół i nasmarować częścią masy.Położyć 2 placek i w około posmarować resztką masy.
środa, 15 sierpnia 2012
ŚLIWKOWIEC Z CZEKOLADĄ I BUDYNIEM
Śliwkowiec z czekoladą i budyniem to ciasto robione po raz 2 i lekko zmienione oraz takie które wyszło całkowicie inaczej niż na 1 razie :p Ponieważ mieszkam na wsi mam dostęp do wszystkich rodzai owoców,a teraz przyszedł bum na śliwki węgierki :D Zaczynam prezentować :d
Składniki:
*1,5 margaryny*6 jajek
*1,5 szkl. mąki pszennej i ziemniaczanej
*3 łyżeczki proszku do pieczenia
*0,5 kg śliwek
*2 budynie toffi badź czekoladowe
*1 l mleka
*100 g czekolady( ja użyłam nutelli)
Przygotowanie:
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami na puszystą masę.Powoli dodawać mąki i proszek do pieczenia.Wymieszać.Upić pianę z białek i dodać stopniowo do ciasta.Na dużą blachę natłuszczoną i posypaną bułką tartą wyłożyć pół ciasta.Na to poukładać śliwki
(skórką w dół) i między owoce powkładać kostki czekolady
(u mnie po łyżeczce czekolady,bo po wystygnięciu czekolada robi się twarda).Na to wszystko wylać gorące budynie czekoladowe i rozsmarować resztę ciasta.Piec 45 min w 180 stopniach.Po upieczeniu polać polewą .SMACZNEGO:*
niedziela, 5 lutego 2012
CIASTO CZEKOLADOWE
Ciasto czekoladowe
Składniki
1 masło
2 gorzkie czekolady
1 szklanka cukru
3/4 szklanki mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
4 jajka
polewa czekoladowa
Masło rozpuścić, dodać pokruszoną czekoladę, roztopić na wolnym ogniu i lekko przestudzić. Jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodać masę czekoladową i dalej miksować aż składniki się połączą. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i dobrze wymieszać. Piec 40 min. w temperaturze 180 stopni. Polać ulubioną polewą czekoladową.
Składniki
1 masło
2 gorzkie czekolady
1 szklanka cukru
3/4 szklanki mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
4 jajka
polewa czekoladowa
Masło rozpuścić, dodać pokruszoną czekoladę, roztopić na wolnym ogniu i lekko przestudzić. Jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodać masę czekoladową i dalej miksować aż składniki się połączą. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia i dobrze wymieszać. Piec 40 min. w temperaturze 180 stopni. Polać ulubioną polewą czekoladową.
środa, 1 lutego 2012
CIASTO KAWOWE
Ciasto kawowe wyszło mi i bardzo mi smakowało,choć uznania nie znalazło u mnie w domu :p
Składniki:
Biszkopt:
* 3 jajka*1/2 szkl.mąki pszennej
*1/3 szkl. cukru
*3 łyżki mąki ziemniaczanej
*1 łyżka mielonej kawy
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masa:
*250 g masła2 serki waniliowe
*120 g mleka w proszku
*3/4 szkl. cukru pudru
Do nasączenia: 50 g kawy cappucino,1 szkl. wody
* okrągłe biszkopty,polewa
Biszkopt: białka ubić na sztywną piane,dodać cukier i po 1 żółtku.Potem wsypać wszystkie sypkie składniki.Wymieszać delikatnie.Wlać do tortownicy posmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą.Piec w 170 stopniach przez 25-30 min.
Masa:masło utrzeć z cukrem.Dodawać na przemian serki i mleko.Ucierać aż powstanie jednolita masa.
Kawę rozpuścić w wrzącej wodzie i ostudzić.Biszkopt nasączyć kawą.Wyłożyć na niego masę,a następnie ulożyć nasączone biszkopty .Polać wierzch polewą.
Subskrybuj:
Posty (Atom)





