Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z miodem. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą z miodem. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 2 listopada 2014

CIASTO KINDER BUENO

To ciastowa wersja mojego ulubionego batonika :p





Składniki:
Ciasto
* 6 jajek
* 1 szkl. cukru
* 1szkl. oleju
* 2 szkl. mąki pszennej
* 3-4 łyżki kakao
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Krem :
* 200g margaryny
* 100g mielonych orzechów laskowych
* 3/4 szkl. mleka
* 1 i 1/2 szkl. mleka w proszku
*2 łyżki miodu

* 2 batoniki kinder bueno

Białka z cukrem ubić i nie przerywając miksowania dodawać po 1 żółtku. Następnie wlać olej i chwilę ubijać. Mąkę z kakaem, proszkiem i sodą powoli dodawać do masy jajecznej. Dobrze wszystko zmiksować. Ciasto przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180 stopniach przez 40 min. Po wystudzeniu przekroić na 2 blaty.
Margarynę rozpuścić, a gdy wystygnie dodać orzechy, mleka i miód. 2/3 masy użyć do wyłożenia ciasta , resztę wykorzystać na wierzch placka.
SMACZNEGO!













W orzechowym raju 3

niedziela, 11 listopada 2012

ORZECHOWY SERNICZEK

Orzechowy serniczek to połączenie tego co tygryski lubią najbardziej : miodu,ciastek,orzeszków i sera :D

Składniki na spód :
* pokruszonych ciastek digestive,
* 1/2 kostki rozpuszczonego masła.

Składniki na masę orzechową :
* 2/3 szklanki miodu,
*  1/3 kostki roztopionego masła,
* 2 jaja,
*1,5 szklanki posiekanych orzechów włoskich i laskowych .

Składniki na masę serową :   
* 1 kg sera wiejskiego,
* 1 szklanka  cukru,   
* 2 łyżki mąki,
* 4 jajka  
* mała kremówki,

 Przygotowanie

Spód ciasteczkowy : w robocie kuchennym pokruszyć ciastka i połączyć z rozpuszczonym masłem. Wylepić tym formę i podpiec 6 min w 175 stopni.
Masa orzechowa : Wszystkie składniki wymieszać, podgrzać, gotować 8 - 10 minut do zgęstnienia, ciągle mieszając.
Wylać na podpieczony spód i odstawić na bok.
Masa serowa : Twaróg zmielić, co najmniej dwukrotnie, dodawać stopniowo cukier, mąkę, jajka wbijać po jednym i dalej miksować.
Na końcu wlać kremówkę , zmiksować. Masę serową wylać na masę orzechową.


Piec 1 godzinę w temperaturze 175ºC.
Smacznego!





niedziela, 23 września 2012

JABŁECZNIK ORZECHOWY Z MIGDAŁOWĄ POLEWĄ


Już dawno poszukiwałam jakiego ciasta z jabłkami i w końcu trafiłam na http://kuchniapelnamagii.blogspot.com/2012/09/szarlotka-migdaowo-orzechowa.html. Mam nadzieje,że właścicielka tego bloga się nie obrazi jak wstawię u siebie ten przepis :



Ciasto: 
* 250g mąki pszennej
* 200 g masła
* 100 g cukru
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 2 żółtka
* szczypta soli
Masa jabłkowa: 

* 1,5 kg obranych jabłek
* sok z ½ cytryny
* 3 łyżki cukru pudru
* cynamon

Krem orzechowy:

* 165 g orzechów włoskich
* 100 g cukru pudru
* 100 g masła
* 100 g mąki pszennej
 * 2 jajka
Polewa: 

* 7 łyżek miodu
* 60 g płatków migdałowych
* 3 czubate łyżki kwaśnej śmietany (30%)
* 3 łyżki masła
* 2 płaskie łyżki mąki pszennej


1. Wszystkie składniki ciasta zagniatamy i odstawiamy na 30 min do lodówki.
2.Jabłka ścieramy na tarce i polewamy sokiem,mieszamy z cukrem i cynamonem.
3.Masło ucieramy z cukrem na puszystą masę  i dodajemy resztę składników i delikatnie mieszamy.
3.Polewa: Miód rozpuszczamy i potem dodajemy śmietanę i masło.Podgrzewamy nie dopuszczając do wrzenia.Wsypujemy płatki migdałowe i delikatnie mieszamy .
4.Ciasto rozwałkowujemy na natłuszczonej blaszce i na to wykładamy krem orzechowy a potem jabłka.Pieczemy przez 40 min w 180 stopniach .Potem zaś wyciągamy,polewamy migdałową masą i dopiekamy jeszcze przez 15 min.




 

sobota, 15 września 2012

MIODOWNIK Z SEREM

Ten miodownik zawsze kojarzy mi się ze świętami,bo gdy mama go zrobi jest 'niebo w gębie'. Dzisiejszy jest na prośbę mojego chłopaka,wyszedł podobnie,choć jak zwykle miałam problemy z tymi 3 plackami.Może macie jakieś rady, jak zrobić żeby się nie połamały ??

Składniki ciasta:


*3 szkl. mąki
*150 g margaryny
* 1 jajko
*3 łyżki miodu
* 2 łyżki kwaśnej śmietany
* 1 łyżka cukru
* 2 łyżeczki sody oczyszczonej
* 1 łyżeczka amoniaku

Masa serowa:

*1/2 kg sera
* 5 jaj
* 3/4 szkl. cukru
* 1 kostka margaryny
* 1 budyń
* 1/4 szkl. mleka

Karmel:

1/2 szkl. mleka
1/2. szkl. cukru

Ciasto :
Z podanych składników upiec 3 placki,średnio po 15 min w 200 stopniach
Krem:
ser ,cukier, margarynę rozpuścić,utrzeć na wolnym ogniu.Budyń ,mleko i jajka ubić i wlać do sera.Pogotować aż zgęstnieje.

1 placek ułożyć na tacce wyłożonej papierem i na niego rozsmarować połowe masy i przykryć 2 płatem i znów krem i placek. Góre polewamy karmelem.
SMACZNEGO :*