czwartek, 26 stycznia 2012

CIASTO Z ORZECHAMI

Ciasto z orzechami

Składniki:

Ciasto kruche:
*3 szkl. mąki
*kosta margaryny
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
*5 żółtek
*1 op. cukru waniliowego
*2 łyżeczki kakao

Masa orzechowa:
*1,5 szkl. pokrojonych orzechów wloskich
*niepełna szkl. cukru
*5 białek
Ponadto: powidła śliwkowe lub inny dżem
Wykonanie:
Ciasto kruche:
Mąkę,proszek,margarynę,żółtka i cukier posiekamy nożem.Zagnieść ciasto i podzielić na 3 części.Do 1 dodać kakao.Wszystkie ciasto włożyć do zamrażalki.

Masa orzechowa: Białka z cukrem ubić na sztywno.Dodać orzechy i delikatnie wymieszać.
Ciasto z orzechami:
Na natłuszczoną blachę wylożyć 1 część ciasta.Ciasto posmarować powidłami i posypać startym ciemnym ciastem.Na kakaową część wylać pianę z orzechami.Potem zetrzeć na koniec 3 ciasto.Piec w nagrzanym piekarniku w 200 stopniach przez 30 min.

SMACZNEGO :D

środa, 25 stycznia 2012

RURKI Z BITĄ ŚMIETANĄ

Rurki z bitą śmietaną robione były pierwszy raz przeze mnie i w moim domu :) Ostatnio z mamą kupiłyśmy wszystkie składniki,ale nie było okazji zrobić,więc musiałam się w końcu zebrać,bo ważność śmietany nie jest wieczna :p


Składniki
*gotowe ciasto francuskie 275g
* 400 ml śmietany kremówki
* 3 łyżki cukru 
* 2 małe opakowania śmietan-fixu
*cukier puder 
 *jajko








 Ciasto francuskie rozmrozić. Rozwinąć i pokroić w paski szerokości 2 cm . Nawinąć na posmarowaną masłem rurkę zaczynając od węższej części. Rurki ułożyć na blasze wyłożonej papierem do pieczenia .Posmarować rozmąconym jajkiem i posypać cukrem.  Piec 15 minut w temp. 200ºC. Po upieczeniu zdjąć z metalowych foremek i odstawić na kratce do ostygnięcia.

Wystudzone rurki napełnić bitą śmietaną za pomocą szprycy do dekoracji tortów.Przechować na chwile w lodówce i jeść najlepiej tego samego dnia.

wtorek, 24 stycznia 2012

3 BIT

3 Bit





Składniki:
-7 paczek herbatników
-1 puszka masy kajmakowej
-1/2 l mleka
-2/3 kostki masła
-200 ml śmietany 30%
-2 budynie waniliowe
-1 opakowanie śmietan fiksu




Wykonanie:
Na spodzie formny nalezy wyłożyć herbatniki,następnie posmarować je masa kajmakową i ułożyć kolejną warstwą herbatników. Budynie ugotować w 0,5 l mleka,ostudzić i połączyć z masłem. Śmietane ubić razem z śmietan fixem i odrobina cukry.

Ułożenie:
-herbatniki
-masa kajmakowa
-herbatniki
-masa budyniowa
-herbatniki
-śmietana
-herbatniki
-polewa czekoladowa

poniedziałek, 23 stycznia 2012

TAGLIATELLE W SOSIE KOPERKOWYM






Tagliatelle w sosie koperkowym 


Składniki:
-koperek
-serek topiony z ziolami
-parówki
-200ml mleka
-serek homogenizowany
-cebulka mała
-szczypta soli i czosnku
-makaron

Opis przygotowania:
Na łyżce oliwy zeszklić cebulkę.Dodać potem 3 trójkątne serki,2łyzki serka homogenizowanego,mleko,czosnek i sol.Gotować na małym ogniu,cały czas mieszając do momentu,aż serek się roztopi.Potem dodać koper i parówki,zamieszać.
  Nałożyćmakaron na talerz,na niego brokuły i polać sosem :D
SMACZNEGO !!