sobota, 15 września 2012

MIODOWNIK Z SEREM

Ten miodownik zawsze kojarzy mi się ze świętami,bo gdy mama go zrobi jest 'niebo w gębie'. Dzisiejszy jest na prośbę mojego chłopaka,wyszedł podobnie,choć jak zwykle miałam problemy z tymi 3 plackami.Może macie jakieś rady, jak zrobić żeby się nie połamały ??

Składniki ciasta:


*3 szkl. mąki
*150 g margaryny
* 1 jajko
*3 łyżki miodu
* 2 łyżki kwaśnej śmietany
* 1 łyżka cukru
* 2 łyżeczki sody oczyszczonej
* 1 łyżeczka amoniaku

Masa serowa:

*1/2 kg sera
* 5 jaj
* 3/4 szkl. cukru
* 1 kostka margaryny
* 1 budyń
* 1/4 szkl. mleka

Karmel:

1/2 szkl. mleka
1/2. szkl. cukru

Ciasto :
Z podanych składników upiec 3 placki,średnio po 15 min w 200 stopniach
Krem:
ser ,cukier, margarynę rozpuścić,utrzeć na wolnym ogniu.Budyń ,mleko i jajka ubić i wlać do sera.Pogotować aż zgęstnieje.

1 placek ułożyć na tacce wyłożonej papierem i na niego rozsmarować połowe masy i przykryć 2 płatem i znów krem i placek. Góre polewamy karmelem.
SMACZNEGO :*

niedziela, 9 września 2012

SERNIK Z BRZOSKWINIAMI I KOKOSOWĄ PRZYKRYWKĄ

Pomysł na ciasto powstał z przymusu wykorzystania sera domowej roboty i brzoskwiń z drzewa.Dla mnie prosty do zrobienia i nie drogi:)

Składniki na ciasto:
  • 2 i 1/2 szklanki mąki
  • ½ szklanki cukru
  • 180 g margaryny
  • 2 jajka i 1 żółtko
  • 1 łyżka proszku
    do pieczenia
  • cukier wanilinowy
Masa serowa:
  • ½ szklanki cukru
  • 1 kg sera
  • 2 jajka i żółtko
  • 1 budyń
    w proszku 
  • brzoskwinie
Polewa Kokosowa:
  • 2 białka
  • 1/2 szklanka cukru
  • 10 dag wiórków kokosowych
  • 20dag margaryny
1. Z podanych składników wyrobić ciasto i wyklejamy nim natłuszczoną blaszkę.
2. Ser mieszamy z pozostałymi składnikami masy i wylewamy na ciasto.
3.Brzoskwinie sparzamy i obieramy ze skórki. Potem kroimy na małe kawałeczki.
4.Polewa: Margarynę rozpuszczamy,białka upijamy na pianę i nie przerywając ubijania łączymy z cukrem i wiórkami,a potem z ciepłym tłuszczem.Wylewamy na ciasto.
Pieczemy prawie godz w 180 stopniach.

 

sobota, 8 września 2012

ŚLIMAKOWE DROŻDŻOWE BUŁECZKI Z BUDYNIEM

Uwielbiam je robić,bo są pyszne i nie drogie,choć odrobinę czasochłonne :p

Składniki: 
* 250 g mąki pszennej
* 20 g drożdży
* 50g stopionego masła
* 60 g ciepłego mleka
* 2 łyżki cukru
* 1/2 opakowania cukru wan.
* 1 całe jajko i żółtko
* szczypta soli
* opak. budyniu
* 1/2 szkl. mleka

1. Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku z dodatkiem łyżeczki cukru i odstawic na 10 min.
2.Do miski przesiać mąkę wymieszaną z cukrami. Wlać wyrośnięte drożdże i stopione masło.Wbić jajko i żółtko. Dodac szczyptę soli i wyrobić ciasto.Odstawić do wyrośnięcia ,tak by podwoiło objętość.
3. Nadzienie: Ugotować budyń( u mnie tym razem kokosowy)
4. Wyrośnięte ciasto rozwałkować na stolnicy posypanej mąką. Posmarować budyniem i zwinąć w roladę.Pokroić na 2-5 cm. plastry i ułożyć na blasze wyłożonej papierem do piecznia. Odstawić do wyrośnięcia.Piec 15 min w 180 stopniach
SMACZNEGO :*




niedziela, 26 sierpnia 2012

RYŻ ZAPIEKANY Z JABŁKAMI

Pierwszy raz zajadałam się tą zapiekanką jak byłam u chłopaka niezapowiedzianie na obiedzie :p
Co prawda moja nie jest taka sama w smaku,ale myślę, że z czasem udoskonalę swoja aby była jeszcze lepsza :P

Co potrzeba??
* 6 jabłek
*2 szkl. ryżu
*cukier
*cynamom
*cukier waniliowy
*jajko
*śmietana


1,Należy zetrzeć obrane jabłka i skropić sokiem z cytryny.
2, Ugotować ryż na mleku bądź wodzie.
3,Foremę nasmarować masłem i posypać bułką tartą.Na to wyłożyć spód z ryżu(ściśle).

Teraz czas na jabłka,należy je potem posypać 2 cukrami i cynamonem.Na jabłka ostatnia część ryżu i to wszystko zalać śmietaną wymieszaną z jajkiem.Piec 25 min w 180 stopniach. SMACZNEGO :d

sobota, 25 sierpnia 2012

BIERZMOWANY TORT

To torcik długo szukany i złożony z 2 przepisów :) Jest czekoladowy z kremem z kaszy manny.Ciasto zrobiłam z tego przepisu  http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/06/urodzinowy-tort-kokosowo-truskawkowy.html z dodatkiem kilku łyżek kakaa.

Krem:
* 2szkl. mleka
* 3łyżki kaszy manny
* 5 łyżek cukru
* 1op.cukru waniliowego
* 100g czekolady
*200g masła

Kaszę ugotować na mleku i dodać cukier.Czekoladę rozpuścić na parze i ostudzić.Masło utrzeć i powoli dodawać zimno czekoladę a potem po łyżeczce kaszy.


Po przestudzeniu biszkoptu,przekroić go na pół i nasmarować częścią masy.Położyć 2 placek i w około posmarować resztką masy.

środa, 15 sierpnia 2012

ŚLIWKOWIEC Z CZEKOLADĄ I BUDYNIEM



Śliwkowiec z czekoladą i budyniem to ciasto robione po raz 2 i lekko zmienione oraz takie które wyszło całkowicie inaczej niż na 1 razie :p Ponieważ mieszkam na wsi mam dostęp do wszystkich rodzai owoców,a teraz przyszedł bum na śliwki węgierki :D Zaczynam prezentować :d

Składniki:
*1,5 margaryny
*6 jajek
*1,5 szkl. mąki pszennej i ziemniaczanej
*3 łyżeczki proszku do pieczenia
*0,5 kg śliwek
*2 budynie toffi badź czekoladowe
*1 l mleka
*100 g czekolady( ja użyłam nutelli)

Przygotowanie:
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami na puszystą masę.Powoli dodawać mąki i proszek do pieczenia.Wymieszać.Upić pianę z białek i dodać stopniowo do ciasta.
Na dużą blachę natłuszczoną i posypaną bułką tartą wyłożyć pół ciasta.Na to poukładać śliwki
(skórką w dół) i między owoce powkładać kostki czekolady
(u mnie po łyżeczce czekolady,bo po wystygnięciu czekolada robi się twarda).Na to wszystko wylać gorące budynie czekoladowe i rozsmarować resztę ciasta.Piec 45 min w 180 stopniach.Po upieczeniu polać polewą .SMACZNEGO:*

niedziela, 5 sierpnia 2012

DROŻDŻÓWKA BEZ WYRABIANIA

Drożdżówka to jedno z moich ulubionych ciast,a z owocami sezonowymi to już jadłabym bez opamiętania. Dzisiejszy placek to dzieło mojej mamy :)


 Składniki:
 *5 jajek
 *1 szkl. cukru
 *10 dag drożdży
 *1 szkl. mleka (ja użyłam 2 jogurtów jagodowych )i oleju
 *5 szkl. mąki

Dodatkowo:
*10 łyżek cukru, mąki, oleju
 *opakowanie cukru waniliowego
 * dowolne owoce (śliwki i jarzyny )

Przygotowania:
1.jajka wbić do miski i dokładnie roztrzepać.Dodać cukier oraz rozkruszone drożdże.Następnie wlać olej oraz leciutko podgrzane mleko,bądź jogurty.Na składniki w misce przesiać mąkę.Tak przygotowaną masę przykryć lnianą ściereczką i odstawić na 3 godz.
2.Po odstawieniu wymieszać i wylać na blaszkę wyłożoną papierem.



3.Do miski wsypać cukier oraz mąkę i dodać olej i cukier waniliowy.Następnie wszystko zagnieść na kruszonkę.Na ciasto wyłożyć owoce i przykryć kruszonką .Ciasto wstawić do zimnego piekarnika.Piec           około 50-60 min w 190 stopniach :)