sobota, 8 września 2012

ŚLIMAKOWE DROŻDŻOWE BUŁECZKI Z BUDYNIEM

Uwielbiam je robić,bo są pyszne i nie drogie,choć odrobinę czasochłonne :p

Składniki: 
* 250 g mąki pszennej
* 20 g drożdży
* 50g stopionego masła
* 60 g ciepłego mleka
* 2 łyżki cukru
* 1/2 opakowania cukru wan.
* 1 całe jajko i żółtko
* szczypta soli
* opak. budyniu
* 1/2 szkl. mleka

1. Drożdże rozpuścić w ciepłym mleku z dodatkiem łyżeczki cukru i odstawic na 10 min.
2.Do miski przesiać mąkę wymieszaną z cukrami. Wlać wyrośnięte drożdże i stopione masło.Wbić jajko i żółtko. Dodac szczyptę soli i wyrobić ciasto.Odstawić do wyrośnięcia ,tak by podwoiło objętość.
3. Nadzienie: Ugotować budyń( u mnie tym razem kokosowy)
4. Wyrośnięte ciasto rozwałkować na stolnicy posypanej mąką. Posmarować budyniem i zwinąć w roladę.Pokroić na 2-5 cm. plastry i ułożyć na blasze wyłożonej papierem do piecznia. Odstawić do wyrośnięcia.Piec 15 min w 180 stopniach
SMACZNEGO :*




niedziela, 26 sierpnia 2012

RYŻ ZAPIEKANY Z JABŁKAMI

Pierwszy raz zajadałam się tą zapiekanką jak byłam u chłopaka niezapowiedzianie na obiedzie :p
Co prawda moja nie jest taka sama w smaku,ale myślę, że z czasem udoskonalę swoja aby była jeszcze lepsza :P

Co potrzeba??
* 6 jabłek
*2 szkl. ryżu
*cukier
*cynamom
*cukier waniliowy
*jajko
*śmietana


1,Należy zetrzeć obrane jabłka i skropić sokiem z cytryny.
2, Ugotować ryż na mleku bądź wodzie.
3,Foremę nasmarować masłem i posypać bułką tartą.Na to wyłożyć spód z ryżu(ściśle).

Teraz czas na jabłka,należy je potem posypać 2 cukrami i cynamonem.Na jabłka ostatnia część ryżu i to wszystko zalać śmietaną wymieszaną z jajkiem.Piec 25 min w 180 stopniach. SMACZNEGO :d

sobota, 25 sierpnia 2012

BIERZMOWANY TORT

To torcik długo szukany i złożony z 2 przepisów :) Jest czekoladowy z kremem z kaszy manny.Ciasto zrobiłam z tego przepisu  http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/06/urodzinowy-tort-kokosowo-truskawkowy.html z dodatkiem kilku łyżek kakaa.

Krem:
* 2szkl. mleka
* 3łyżki kaszy manny
* 5 łyżek cukru
* 1op.cukru waniliowego
* 100g czekolady
*200g masła

Kaszę ugotować na mleku i dodać cukier.Czekoladę rozpuścić na parze i ostudzić.Masło utrzeć i powoli dodawać zimno czekoladę a potem po łyżeczce kaszy.


Po przestudzeniu biszkoptu,przekroić go na pół i nasmarować częścią masy.Położyć 2 placek i w około posmarować resztką masy.

środa, 15 sierpnia 2012

ŚLIWKOWIEC Z CZEKOLADĄ I BUDYNIEM



Śliwkowiec z czekoladą i budyniem to ciasto robione po raz 2 i lekko zmienione oraz takie które wyszło całkowicie inaczej niż na 1 razie :p Ponieważ mieszkam na wsi mam dostęp do wszystkich rodzai owoców,a teraz przyszedł bum na śliwki węgierki :D Zaczynam prezentować :d

Składniki:
*1,5 margaryny
*6 jajek
*1,5 szkl. mąki pszennej i ziemniaczanej
*3 łyżeczki proszku do pieczenia
*0,5 kg śliwek
*2 budynie toffi badź czekoladowe
*1 l mleka
*100 g czekolady( ja użyłam nutelli)

Przygotowanie:
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami na puszystą masę.Powoli dodawać mąki i proszek do pieczenia.Wymieszać.Upić pianę z białek i dodać stopniowo do ciasta.
Na dużą blachę natłuszczoną i posypaną bułką tartą wyłożyć pół ciasta.Na to poukładać śliwki
(skórką w dół) i między owoce powkładać kostki czekolady
(u mnie po łyżeczce czekolady,bo po wystygnięciu czekolada robi się twarda).Na to wszystko wylać gorące budynie czekoladowe i rozsmarować resztę ciasta.Piec 45 min w 180 stopniach.Po upieczeniu polać polewą .SMACZNEGO:*

niedziela, 5 sierpnia 2012

DROŻDŻÓWKA BEZ WYRABIANIA

Drożdżówka to jedno z moich ulubionych ciast,a z owocami sezonowymi to już jadłabym bez opamiętania. Dzisiejszy placek to dzieło mojej mamy :)


 Składniki:
 *5 jajek
 *1 szkl. cukru
 *10 dag drożdży
 *1 szkl. mleka (ja użyłam 2 jogurtów jagodowych )i oleju
 *5 szkl. mąki

Dodatkowo:
*10 łyżek cukru, mąki, oleju
 *opakowanie cukru waniliowego
 * dowolne owoce (śliwki i jarzyny )

Przygotowania:
1.jajka wbić do miski i dokładnie roztrzepać.Dodać cukier oraz rozkruszone drożdże.Następnie wlać olej oraz leciutko podgrzane mleko,bądź jogurty.Na składniki w misce przesiać mąkę.Tak przygotowaną masę przykryć lnianą ściereczką i odstawić na 3 godz.
2.Po odstawieniu wymieszać i wylać na blaszkę wyłożoną papierem.



3.Do miski wsypać cukier oraz mąkę i dodać olej i cukier waniliowy.Następnie wszystko zagnieść na kruszonkę.Na ciasto wyłożyć owoce i przykryć kruszonką .Ciasto wstawić do zimnego piekarnika.Piec           około 50-60 min w 190 stopniach :)





niedziela, 22 lipca 2012

CIASTO KOKOSOWO-KAJMAKOWE

Szukając przepisu na jakiś nowy placek,zapytałam się o inspiracje swojego chłopaka a on określił się,że chciałby ciasto z masą kajmakową ,ale niestety musiał co innego wymyślić bo miałam jej mało,więc zamarzyło mu się Rafaelo. No to kochana dziewczyna ruszyła na poszukiwanie idealnego przepisu i natrafiłam na to :) Ma w sobie wszystko co chciałam użyć i mimo,że był trochę pracochłonny to warto :d

SKŁADNIKI :
+Ciasto


*1 1/3 szkl mąki pszennej
*250 g margaryny
*1 szkl cukru
*6 jajek
*dżem truskawkowy domowy
*2 łyżki kakao
*2 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

+ Krem kokosowy:
*3 szkl. mleka
* 1 duży budyń waniliowy
*300 g margaryny
*100 g wiórków kokosowych
*spirytus do smaku

+Dodatkowo:
*6 paczek herbatników
*1/2 puszki masy kajmakowej
*wiórki kokosowe

Sposób przyrządzenia:
+Ciasto:
Margarynę,kakao,cukier zagotować i ostudzić.Dodać 2 łyżki dżemu.Miksując dodać żółtka i mąkę z proszkiem.Białka ubić i wymieszać z ciastem. Ciasto wlać do natłuszczonej,wyłożonej papierem do pieczenia blaszki i wstawić do nagrzanego piekarnika.Piec 45 min. w temp 180.

 +Krem kokosowy:
Z 3 szkl. mleka ugotować duży budyń i ostudzić.Wiórki zalać 1/2 szkl. gorącego mleka.Margarynę utrzeć i stopniowo dodawać ostudzony budyń,wiórki i spirytus.

+Ciasto kokosowo-kajmakowe:
Ostudzone ciasto przekroić wzdłuż.Jeden płat wyłożyć na spód formy i posmarować resztą dżemu i 1/4 kremu. Ułożyć warstwę herbatników a na nią masę i znów ułożyć ciastka.Rozsmarować na nie masę kajmakową i położyć kolejne ciastka i krem.Przykryć 2 płatem ciasta i posmarować resztą kremu,posypać wiórkami.
SMACZNEGO

poniedziałek, 2 lipca 2012

EURO ,EURO I po euro :D

EURO się skończyło,Hiszpania wygrała a na osłodę deserek dla biało-czerwonych :D

 Należy zaopatrzyć się:
*2 galaretki cytrynowe
*2 galaretki truskawkowe
*500 ml śmietany kremówki
*truskawki
 Na początek ubijamy bitą śmietanę i powoli dodajemy do niej rozpuszczone i ostudzone galaretki.To wszystko rozlewamy do salaterek i zostawiamy do zastygnięcia.W międzyczasie rozpuszczamy galaretki truskawkowe i wylewamy po przestygnięciu na masę śmietankową.Można wrzucić kilka truskawek do środka,a gdy wszystko będzie już zgęstniałe to dodać bitej śmietany na wierzch :*
                                                       SMACZNEGO !!