niedziela, 5 sierpnia 2012

DROŻDŻÓWKA BEZ WYRABIANIA

Drożdżówka to jedno z moich ulubionych ciast,a z owocami sezonowymi to już jadłabym bez opamiętania. Dzisiejszy placek to dzieło mojej mamy :)


 Składniki:
 *5 jajek
 *1 szkl. cukru
 *10 dag drożdży
 *1 szkl. mleka (ja użyłam 2 jogurtów jagodowych )i oleju
 *5 szkl. mąki

Dodatkowo:
*10 łyżek cukru, mąki, oleju
 *opakowanie cukru waniliowego
 * dowolne owoce (śliwki i jarzyny )

Przygotowania:
1.jajka wbić do miski i dokładnie roztrzepać.Dodać cukier oraz rozkruszone drożdże.Następnie wlać olej oraz leciutko podgrzane mleko,bądź jogurty.Na składniki w misce przesiać mąkę.Tak przygotowaną masę przykryć lnianą ściereczką i odstawić na 3 godz.
2.Po odstawieniu wymieszać i wylać na blaszkę wyłożoną papierem.



3.Do miski wsypać cukier oraz mąkę i dodać olej i cukier waniliowy.Następnie wszystko zagnieść na kruszonkę.Na ciasto wyłożyć owoce i przykryć kruszonką .Ciasto wstawić do zimnego piekarnika.Piec           około 50-60 min w 190 stopniach :)





niedziela, 22 lipca 2012

CIASTO KOKOSOWO-KAJMAKOWE

Szukając przepisu na jakiś nowy placek,zapytałam się o inspiracje swojego chłopaka a on określił się,że chciałby ciasto z masą kajmakową ,ale niestety musiał co innego wymyślić bo miałam jej mało,więc zamarzyło mu się Rafaelo. No to kochana dziewczyna ruszyła na poszukiwanie idealnego przepisu i natrafiłam na to :) Ma w sobie wszystko co chciałam użyć i mimo,że był trochę pracochłonny to warto :d

SKŁADNIKI :
+Ciasto


*1 1/3 szkl mąki pszennej
*250 g margaryny
*1 szkl cukru
*6 jajek
*dżem truskawkowy domowy
*2 łyżki kakao
*2 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

+ Krem kokosowy:
*3 szkl. mleka
* 1 duży budyń waniliowy
*300 g margaryny
*100 g wiórków kokosowych
*spirytus do smaku

+Dodatkowo:
*6 paczek herbatników
*1/2 puszki masy kajmakowej
*wiórki kokosowe

Sposób przyrządzenia:
+Ciasto:
Margarynę,kakao,cukier zagotować i ostudzić.Dodać 2 łyżki dżemu.Miksując dodać żółtka i mąkę z proszkiem.Białka ubić i wymieszać z ciastem. Ciasto wlać do natłuszczonej,wyłożonej papierem do pieczenia blaszki i wstawić do nagrzanego piekarnika.Piec 45 min. w temp 180.

 +Krem kokosowy:
Z 3 szkl. mleka ugotować duży budyń i ostudzić.Wiórki zalać 1/2 szkl. gorącego mleka.Margarynę utrzeć i stopniowo dodawać ostudzony budyń,wiórki i spirytus.

+Ciasto kokosowo-kajmakowe:
Ostudzone ciasto przekroić wzdłuż.Jeden płat wyłożyć na spód formy i posmarować resztą dżemu i 1/4 kremu. Ułożyć warstwę herbatników a na nią masę i znów ułożyć ciastka.Rozsmarować na nie masę kajmakową i położyć kolejne ciastka i krem.Przykryć 2 płatem ciasta i posmarować resztą kremu,posypać wiórkami.
SMACZNEGO

poniedziałek, 2 lipca 2012

EURO ,EURO I po euro :D

EURO się skończyło,Hiszpania wygrała a na osłodę deserek dla biało-czerwonych :D

 Należy zaopatrzyć się:
*2 galaretki cytrynowe
*2 galaretki truskawkowe
*500 ml śmietany kremówki
*truskawki
 Na początek ubijamy bitą śmietanę i powoli dodajemy do niej rozpuszczone i ostudzone galaretki.To wszystko rozlewamy do salaterek i zostawiamy do zastygnięcia.W międzyczasie rozpuszczamy galaretki truskawkowe i wylewamy po przestygnięciu na masę śmietankową.Można wrzucić kilka truskawek do środka,a gdy wszystko będzie już zgęstniałe to dodać bitej śmietany na wierzch :*
                                                       SMACZNEGO !!

niedziela, 24 czerwca 2012

ODMIENIONY 3 BIT

Mój 3 bit to wersja ułatwiona do zrobienia,no i wyszła jak należy
A co zostało zmienione??
Zobaczcie sami:


*2 budynie waniliowe
*3galaretki cytrynowe
*1 margaryna
*1/2 l mleka
*1/2 l kremówki
* mleko krówka
* herbatniki
  I warstwa: herbatniki
II warstwa: mleko krówka
III warstwa : herbatniki
IV warstwa: 2 budynie ugotować z 1/2 mleka i wsypać jedną galaretkę (można to ominąć),po ostygnięciu stopniowo dodawać do roztartej margaryny i wylać na herbatniki
V warstwa: herbatniki
VI warstwa: 2 galaretki ugotować,wystudzić i połączyć delikatnie z ubitą śmietaną,na koniec wylać na herbatniki
VII warstwa: herbatniki
VIII warstwa: polewa czekoladowa bądź lukier (ja nic nie dodawałam)


wtorek, 19 czerwca 2012

Urodzinowy tort kokosowo-truskawkowy

To mój pierwszy tort a zarazem też urodzinowy dla mnie :D
Ponieważ jest u mnie wysyp truskawek,nie mogłam ich nie wykorzystać :)
Przepis podpatrzyłam na stronie http://www.slodkiefantazje.pl/tort-kokosowo-truskawkowy-z-bia%C5%82a-czekolada (mam nadzieje,że właściciel się nie pogniewa ) i wyszedł taki jak chciałam :*






piątek, 8 czerwca 2012

TRUSKAWKOWA POKUSA

Truskawki to coś na co czekałam cały rok,nadają sie do wszystkiego,a najbardziej uwielbiam koktajle :D
Do tego zmiksowałam to co tygryski lubią najbardziej,czyli :
*1 banan
*6 truskawek (1 duża do dekoracji)
*pół szkl. kefiru
* 1 łyżeczka serka waniliowego
*1 łyżeczka płatków owsianych (do dekoracji)


poniedziałek, 4 czerwca 2012

PLACEK KEFIROWY Z PIERWSZYMI TRUSKAWKAMI

Placek z truskawkami to coś co brzuszki lubią najbardziej,najlepsze jest twarda kruszonka,miękkie ciasto i soczysty owoc :p
Do tego przepisu  placek-na-maslance-z-owocami tym razem dodałam kefir,ale raczej nie zmieniło to smaku :)