To ciasto idealne na niedzielne popołudnie, zrobione w sumie z dwóch składników, czyli sera i herbatników. Wykonałam jej przy pomocy dokładnej instrukcji ze tej strony: http://www.arabeskawaniliowa.pl/2015/03/chatka-baby-jagi.html.
niedziela, 4 marca 2018
piątek, 4 sierpnia 2017
Naleśnikowy Tort
wtorek, 27 czerwca 2017
Zapiekany filet z kurczaka z ryżem
Dawno nic nie wstawiałam na bloga, więc teraz po dłużej przerwie mam przepis na to danie. Wzorowałam się na bardzo dokładnie opisanym przepisie ze strony: https://smaker.pl/przepis-filet-z-kurczaka-zapiekany-z-ryzem-w-sosie-pomidorowym,43632,miecinka123.html.
Dla mnie było to szybkie w przygotowaniu danie i niezwykle smaczne.
czwartek, 15 grudnia 2016
ROLADKI Z TORTILLI
To przepyszne i bardzo łatwe do przyrządzenia przekąski na imprezowy wieczór.
Składniki:
* opakowanie pszennych tortilli
* majonez
* sałata
* szynka
* ser
* ogórek świeży
Każdą tortille smaruje majonezem i kładę na połowie sałatę, szynkę i ser a na koniec paseczek ze świeżego ogórka. Całość mocno, wąsko zwijam i z powstałego ruloniku kroje krążki o szerokości 3 cm.
Smacznego :)
Składniki:
* opakowanie pszennych tortilli
* majonez
* sałata
* szynka
* ser
* ogórek świeży
Każdą tortille smaruje majonezem i kładę na połowie sałatę, szynkę i ser a na koniec paseczek ze świeżego ogórka. Całość mocno, wąsko zwijam i z powstałego ruloniku kroje krążki o szerokości 3 cm.
Smacznego :)
wtorek, 8 listopada 2016
Gorąca czekolada na chłodne wieczory
Pomysł na gorącą czekoladę nie zrodził mi się tylko i wyłącznie ze zrobienia sobie przyjemności, ale także dlatego iż miałam nadmiar czekolady z oddania krwi, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym i wyszło bajecznie.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
Składniki:
* 0,5 l mleka
* 100 ml śmietany 18%
* 2 tabliczki czekolady gorzkiej
* 1 tabliczka czekolady mlecznej
* 200 ml śmietany 30% lub gotowa bita śmietana
* szczypta cynamonu
Około 150 ml mleka podgrzewamy na średnim ogniu, tak, aby nie zagotować i wrzucamy czekoladę. Mieszamy aż cała się rozpuści i dodajemy resztę mleka oraz śmietankę.
Podgrzewamy tak długo aż nie uzyskamy jednolitej konsystencji oraz temperatury.
Przed podaniem posypujemy cynamonem i dodajemy ubitą bądź gotową bitą śmietanę.
sobota, 27 sierpnia 2016
TIRAMISU
Niezwykle szybki deser smakujący wszystkim, nawet jeśli nie jest się smakoszem kawy.
Składniki:
* 2 op. podłużnych biszkoptów
* 1 szkl. posłodzonej kawy rozpuszczalnej
* 1 op. serka mascarpone
* 1 duża śmietana 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Zaparzmy kawę i odstawmy do wystygnięcia. Śmietanę z cukrem ubijamy na sztywno. Dodajemy do śmietany delikatnie serek i dokładnie mieszamy. Na blaszce kładziemy papier do pieczenia i układamy namoczone biszkopty, kolejną warstwą jest krem. Powtarzamy czynności do wyczerpania składników. Na wierch deseru posypujemy odrobiną kakao. Smacznego :)
Składniki:
* 2 op. podłużnych biszkoptów
* 1 szkl. posłodzonej kawy rozpuszczalnej
* 1 op. serka mascarpone
* 1 duża śmietana 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Zaparzmy kawę i odstawmy do wystygnięcia. Śmietanę z cukrem ubijamy na sztywno. Dodajemy do śmietany delikatnie serek i dokładnie mieszamy. Na blaszce kładziemy papier do pieczenia i układamy namoczone biszkopty, kolejną warstwą jest krem. Powtarzamy czynności do wyczerpania składników. Na wierch deseru posypujemy odrobiną kakao. Smacznego :)
sobota, 9 lipca 2016
WĄTRÓBKA Z WARZYWAMI
Wyśmienity pomysł na zdrowy i nie drogi obiad dla całej rodziny. Głównym składnikiem jest pyszna i pełna żelazo wątróbka. Zapraszam do zapoznania się z przepisem.
Składniki:
* 500g wątróbki
* cebula
* 2 papryki kolorowe
* 250g mrożonego groszku z marchewką
* 2 opakowania sosu pieczeniowego
* 2 łyżki masła
* przyprawy do smaku: sól, pieprz, papryka słodka
Wątróbkę umyć, dokładnie osuszyć i pokroić na kawałki. Cebulę poszatkować drobno, paprykę pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać masło i podsmażyć wątróbkę razem z cebulą, gdy masło się wytopi wlać 2 szkl. wody i dokładnie mieszając rozpuścić 2 op. sosów pieczeniowych. Wrzucić następnie pokrojoną paprykę i rozmrożony groszek z marchewką. Dusić pod przykryciem ok. 10-15 min. SMACZNEGO :)
Składniki:
* 500g wątróbki
* cebula
* 2 papryki kolorowe
* 250g mrożonego groszku z marchewką
* 2 opakowania sosu pieczeniowego
* 2 łyżki masła
* przyprawy do smaku: sól, pieprz, papryka słodka
Wątróbkę umyć, dokładnie osuszyć i pokroić na kawałki. Cebulę poszatkować drobno, paprykę pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać masło i podsmażyć wątróbkę razem z cebulą, gdy masło się wytopi wlać 2 szkl. wody i dokładnie mieszając rozpuścić 2 op. sosów pieczeniowych. Wrzucić następnie pokrojoną paprykę i rozmrożony groszek z marchewką. Dusić pod przykryciem ok. 10-15 min. SMACZNEGO :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)






