Gorąca czekolada to idealny trunek na chłodne jesienne wieczory.
Składniki:
* Tabliczka czekolady mlecznej i gorzkiej
* 50ml mleka
Stawiamy na parze garnek i nalewamy do niego trochę mleka, gdy się podgrzeje wrzucamy kostki czekolady , cały czas mieszamy aby się nie przypaliły. Gdyby konsystencja była za gęsta dolewamy trochę mleka. Całość podajemy w kubku lub innym naczyniu, można udekorować bitą śmietaną.
piątek, 30 października 2015
"Zimne nóżki"
Ta przekąska to tradycyjne imprezowe danie, szybkie do zrobienia i do zjedzenia.
Składniki:
* rosół (mocno doprawiony )
* żelatyna
* mięso z rosołu (najlepiej drobiowe)
* warzywa z rosołu ( marchewka, pietruszka, por )
* groszek i kukurydza z puszki
Do filiżanek lub literatek powoli wrzucamy po każdym składniku warstwami żeby ładnie wyglądało. Do rosołu wsypujemy całe opakowanie żelatyny i dobrze mieszamy. Gdy lekko postoi i się schłodzi wlewamy chochelką do filiżanek. Pozostawiamy w chłodnym miejscu. Aby wyciągnąć galaretkę z formy, nożem okrawamy wokół rantów naczynia. Nie podgrzewamy. Podajemy z odrobiną octu bądź soku z cytryny.
sobota, 19 września 2015
KRUCHE CIASTO ZE ŚLIWKAMI
Jest to ciasto sezonowe, bardzo delikatne, chrupkie i ciekawe. Zrobiłam je ze strony http://majanaboxing.blox.pl/2013/09/Kruche-ciasto-ze-sliwkami-i-pianka-budyniowa.html . Serdecznie polecam, szybko znika.
sobota, 25 lipca 2015
SAŁATKA Z KOPERKIEM
Lekka, zdrowa dla każdego na każdą okazje.
Składniki:
* opakowanie makaronu typu ryżowego
* 1 świeży ogórek
* puszka kukurydzy
* 2 pętki kiełbasy
* pęczek koperku
* majonez
* jogurt naturalny
Makaron należy ugorować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a resztę składników trzeba pokroić i wymieszać z makaronem. Całość pomieszać z jogurtem i majonezem.
Składniki:
* opakowanie makaronu typu ryżowego
* 1 świeży ogórek
* puszka kukurydzy
* 2 pętki kiełbasy
* pęczek koperku
* majonez
* jogurt naturalny
Makaron należy ugorować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a resztę składników trzeba pokroić i wymieszać z makaronem. Całość pomieszać z jogurtem i majonezem.
środa, 8 lipca 2015
Sałatka z brokułem i serem feta
Jest to sałatka dość znana i bywa często na przyjęciach. Składa się z ugotowanym różków brokuła, 3 jajek, sera feta i sosu czosnkowego, czyli jogurtu, majonezu i roztartego czosnku.
czwartek, 14 maja 2015
FASOLKA PO BRETOŃSKU
Danie to dość znane i tradycyjne zrobiłam tym razem z moim żarłoczkiem, czyli chłopakiem.
* 2 opakowania białej fasoli typu "jaś"
* kiełbasa
* boczek
* cebula
* sos pomidorowy
* koncentrat
Fasole w zimnej wodzie maczamy przez noc. Następnego dnia odlewamy wodę i zalewamy nową, jeśli woda wsiąknie w fasole należy jej dolać do wysokości warzywa. Podsmażyć boczek, gdy się wytopi, na tym tłuszczu podsmażyć kiełbasę, później cebule. Gdy fasola będzie już miękka, dodać podsmażone składniki i wszystko wymieszać z sosem pomidorowym i koncentratem. Wszystko gotować jeszcze chwile i doprawić do smaku.
* 2 opakowania białej fasoli typu "jaś"
* kiełbasa
* boczek
* cebula
* sos pomidorowy
* koncentrat
Fasole w zimnej wodzie maczamy przez noc. Następnego dnia odlewamy wodę i zalewamy nową, jeśli woda wsiąknie w fasole należy jej dolać do wysokości warzywa. Podsmażyć boczek, gdy się wytopi, na tym tłuszczu podsmażyć kiełbasę, później cebule. Gdy fasola będzie już miękka, dodać podsmażone składniki i wszystko wymieszać z sosem pomidorowym i koncentratem. Wszystko gotować jeszcze chwile i doprawić do smaku.
poniedziałek, 11 maja 2015
ZUPA POMIDOROWA
Oszczędnym i ekonomicznym należy być więc nic nie może się zmarnować, dlatego zrobiłam dziś zupę pomidorową z wczorajszego rosołu. Rosół był robiony przez moją mamę, ale składniki są tradycyjne, mięsko, marcheweczka i pietruszka. A składniki na pomidorówkę to:
* 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego ( ilość zależy od ilości rosołu, ja miałam pół garnuszka)
* 2 łyżeczki mąki pszennej
* 2 łyżeczki śmietany 12%
* odrobina wody
* sól i pieprz
Część rosołu odlać do osobnego naczynia i zagotować, dodać koncentrat i ponownie gotować. Przygotować do zagęszczenia zupy w szklance mąkę, wodę i śmietanę. Dokładnie wymieszać aby nie powstały grudki. Garnek ściągnąć z gazu i delikatnie cienkim strumieniem wlewać mieszaninę ze szklanki. Znów postawić na gaz i zagotować mieszając. Doprawić solą i pieprzem.
* 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego ( ilość zależy od ilości rosołu, ja miałam pół garnuszka)
* 2 łyżeczki mąki pszennej
* 2 łyżeczki śmietany 12%
* odrobina wody
* sól i pieprz
Część rosołu odlać do osobnego naczynia i zagotować, dodać koncentrat i ponownie gotować. Przygotować do zagęszczenia zupy w szklance mąkę, wodę i śmietanę. Dokładnie wymieszać aby nie powstały grudki. Garnek ściągnąć z gazu i delikatnie cienkim strumieniem wlewać mieszaninę ze szklanki. Znów postawić na gaz i zagotować mieszając. Doprawić solą i pieprzem.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

