niedziela, 28 września 2014

ZUPA CEBULOWA i 100 POST

  W końcu zdobyłam przepis na tą zupę i mogłam się delektować wyjątkowym smakiem. Zdziwiła mnie łatwość jej zrobienia, gdyż zawsze myślałam, że konieczne jest do jej zrobienia dolanie wina, ale w tej wersji nie ma takiej potrzeby.

Składniki:
* 3 duże cebule
* łyżka margaryny
* 1 opakowanie podłużnego serka topionego śmietankowego
* 1l wody
* 1 kostka rosołowa
* ser
* pieprz chilli

Rozpuszczamy tłuszcz i szklimy pokrojone cebule, gdy już trochę zmiękną dodajemy serek i mieszamy dość często aby się nie przypaliło. Z wrzącej wodzie rozpuszczamy kostkę rosołową i zalewamy tym cebule. Gotujemy na małym ogniu 15 min, potem miksujemy znów gotujemy 5 min i dodajemy pieprz. Tuż przed podaniem posypuje serem.
SMACZNEGO :*



niedziela, 22 czerwca 2014

SZACHOWY TORT

     No i nie da się ukryć strzeliło mi OCZKO, w Usa byłabym dopiero pełnoletnia, więc czuję się nadal bardzo młodo. W tym roku spróbowałam czegoś nowego i zrobiłam tort szachownica, inspiracje zaczerpłam ze strony kobieceinspiracje.pl http://kobieceinspiracje.pl/8195,tort-szachownica-jak-zrobic.html. Ja zrobiłam 2 biszkopty z 3 jajek każdy,jeden jasny a drugi z 2 łyżkami kakao i krem czekoladowy oraz budyniowy.





Składniki:
* 6 jajek
* 2 łyżeczki octu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1+ 3/4 szkl. cukru i mąki
 
Krem czekoladowy:
* 1/2 kostki margaryny
* 1/2 słoiczka nutelli

 Miękką margarynę zmiksować z nutellą.

Krem budyniowy:
* krem karpatkowy
* 2 szkl. mleka
* kostka margaryny

Co do wycinania kółek, to wycięłam z kartonu kółko o średnicy mniejszej ze 3 cm od spodu tortownicy, a najmniej kółko za pomocą literatki.

 




niedziela, 11 maja 2014

UKRYTE DELICJE

   Długo się zabierałam aby zrobić placek z delicjami, ale "dojrzałam" to tego i jest. To biszkopt z kremem budyniowym i galaretką no i oczywiście delicjami.

Biszkopt wg standardowego przepisu: http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Krem budyniowy to kostka margaryny utarta z ostudzonym i ugotowanym z 2 szl. budyniu.
Galaretka : Rozpuszczone 2 galaretki truskawkowe w 3 szkl. wrzącej wody. + 2 paczki delicji truskawkowych w białej i ciemnej czekoladzie.
Ułożenie: Połowa biszkoptu-1/2 kremu-delicje-reszta kremu-2 płat biszkoptu-galaretka.



niedziela, 27 kwietnia 2014

BROKUŁOWA TARTA

     
   Foremka na tarte się kurzyła, więc trzeba było coś z nią zrobić, to też powstała tarta z brokułem. 



 Składniki:

ciasto:
* 175g mąki pszennej ( ja użyłam jeszcze mąki z płatków owsianych)
*85 g margaryny
* 2 łyżki wody
Farsz:
*2 jajka
*1,5 szkl. mleka
* 1/2 serka topionego z szynką
* 1 łyżeczka musztardy
* kilka plasterków szynki
* pomidor
* rzodkiewki
* 1 bukiet świeżego brokuła
* mozzarella

Z podanych składników zagnieść ciasto i wyłożyć nim natłuszczoną blaszkę do tarty i pozostawić na 15 min w lodówce. Potem podpiekać przez 15 min w nagrzanych piekarniku do 200 stopni.
Brokuła ugotować w osolonej wodzie al dente, szynkę , pomidora i rzodkiewki pokroić. Mleko wymieszać z jajami i serkiem, doprawić do smaku solą i pieprzem oraz różnymi ziołami.
Po podpieczeniu wystudzić lekko ciasto i nałożyć pokrojone składniki i brokuły. Na koniec polać wszystko masą jajeczną i piec przez 40 min w 180 stopniach. 10 min przed końcem pieczenia dodać pokrojoną mozzarelle. SMACZNEGO!




sobota, 5 kwietnia 2014

niedziela, 16 marca 2014

BISZKOPTOWA ROLADA Z KREMEM CZEKOLADOWYM

    Zrobienie rolady zawsze było dla mnie wyzwaniem, gdyż kiedyś mi się nie udała. Ale wczoraj postanowiłam zaryzykować i robiąc zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, udało mi się :D




   Biszkopt został zrobiony z przepisu pod tym linkiem http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html  , tylko piekłam go tym razem krócej, bo 15 min. Po upieczeniu od razu należy wyłożyć gorący biszkopt na lekko wilgotną ściereczkę i przykryć inną ścierką wierzch i ściśle zwinąć, pozostawić do wystygnięcia.

    W tym czasie kostkę margaryny w temp. pokojowej ucieram i dodaje po łyżce kremu czekoladowego, np. nutella. Miksujemy razem do momentu aż krem nie zrobi się jednolity.
 Ostudzony biszkopt powoli rozwijamy, zdejmujemy ścierkę z wewnątrz i nasączamy słodką herbatą. Następnie smarujemy kremem i ściśle zwijamy roladę. Pozostawiamy w chłodnym miejscu. Ja do dekoracji użyłam polewy deserowej :)




sobota, 1 marca 2014

KOLOROWE TRIO

    Ciasto powstało z inspiracji ze strony zszywka.pl , szczególnie zainteresował mnie krem z mleka w proszku i przyznam , że okazał się w szybki w zrobieniu i smaczny. Zrezygnowałam natomiast ze spodu z pokruszonych ciastek a zrobiłam biszkopt.




 Składniki :
* biszkopt z 4 jajek z tego przepisu http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
+ barwnik czerwony spożywczy
* krem:
- 400 g mleka w proszku
- 200 ml mleka zwykłego
- 200 g masła
- 200 g cukru
* polewa
- po tabliczce czekolady mlecznej z orzechami i gorzkiej
- 3 łyżki śmietany
- orzechy włoskie

Z podanych składników zrobić biszkopt i jeśli ktoś chce dosypać łyżeczkę barwniku czerwonego .
Krem: Mleko zagotować z masłem i pozostawić do wystudzenia. Gdy już będzie zimne zmiksować z mlekiem w proszku do momentu aż znikną grudki.
Na ostudzony biszkopt wylać masę i pozostawić w zimnym miejscu aby masa się utwardziła. W tym czasie rozpuścić czekolady ze śmietaną i gdy lekko przestygnie dodać posiekane orzechy. Polewę wylewamy na ciasto i czekamy aż czekolada się stwardnie i można podawać :)



<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/ciasta-przekladance"><img src="http://durszlak.pl/system/campaign/banner/909/embed_17Y7BtaVCnij6EJmkofoVti2lmG8Ywzz.jpg" alt="Ciasta przekładańce"></a>