niedziela, 29 kwietnia 2012

CYTRYNOWA BABA

Cytrynowa babka na każdą okazje :P



wtorek, 10 kwietnia 2012

WIELKANOCNY SZAŁ

W mój wielkanocny szał wchodził sernik zrobiony ,no już się przyznam, został bez przepisu :p oraz ciasto orzechowe przepis orzechowy  :p
 życzę wam smacznego :D









czwartek, 5 kwietnia 2012

Jabłkowy szał,czyli usteczka jabłkowe i kruche ciasto


USTECZKA JABŁKOWE

Przepis na usteczka:
25 dag białego sera
25 dag margaryny
25 dag mąki pszennej
10 małych jabłek
cukier puder

Z podanym składników zagniatamy ciasto i wsadzamy do lodówki na min 30 min.W tym czasie kroimy i obieramy jabłka na 8.Po wyciągnięciu ciasto wałkujemy i wykrawamy kółeczka a na środek jabłko i brzegi przykrywamy.Takie porcie pieczemy przez 20 min w 180 stopniach .Po upieczeniu obsypujemy cukrem pudrem:d SMACZNEGO




niedziela, 11 marca 2012

SERNIK NA ZIMNO

 Sernik na zimno
Ponieważ z braku funduszy nie mogłam kupić składników na wypatrzone ciasto,zapragnełam zrobić coś lekkiego i szybkiego.

Składniki:
* duża śmietana 18%
*1/2 szkl. cukru pudru
*1 cukier wanilinowy
*1 galaretka agrestowa (dowolny smak)
*2 galaretki wiśniowe
*4 łyżeczki żelatyny
Żelatyne rozpuścić w pół litra gorącej wody i zostawić do wystygniecia.Śmietane wymieszac z cukrami.Galaretkę agrestową rozpuścić w szkl. wody gorącej i wylać do stężenia na talerz.Gdy żelatyna będzie już dobra to wlać ją do masy śmietanowej,a stężoną galaretkę pokroić w kostki i wrzucić do masy.Wylać do natłuszczonej tortownicy.Całość wsadzić do lodówki do stężenia.W międzyczasie rozpuścić 2 galaretki wiśniowe i gdy masa śmietanowa już się zsiądzie wylać galaretkę.Poczekać jak wszystko będzie stężone i można podawać.Przechowywać w lodówce . :)

niedziela, 4 marca 2012

SERNIK Z KULKAMI ORZECHOWYMI

Sernik z kulkami orzechowymi

Składniki na biszkopt:
* 6  jajka
*1  szklanki mąki
* 1 szklanki cukru
* 1 łyżeczki proszku do pieczenia
Z podanych składników upiec cienki biszkopt 20 min w 170*C.


Składniki na masę serową;
* 1kg mielonego białego sera
* 3/4 szklanki mleka
* 2 jajka
* 4 żółtka
* 1 szklanka cukru
* 1 opakowanie budyniu śmietankowego

Składniki na kulki orzechowe:
* 4 łyżki cukru pudru
* 300 g mielonych orzechów włoskich
* 1 łyżeczki proszku do pieczenia
* troche kwaśnej śmietany

Mielone orzechy mieszamy z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia i dodajemy tyle śmietany, aby uzyskać gęsta masę, z której będzie można uformować kulki wielkości orzecha.

Masa orzechowa:
* 3 łyżki masła
*1/4 szklanki cukru pudru
* 3 łyżki zmielonych orzechów włoskich
* czekolada do picia
Masło z pudrem i czekoladą ucieramy, dodajemy orzechy, łączymy.

Wszystkie składniki masy serowej miksujemy razem, aż się dokładnie połączą. Na blachę  wylewamy 1/2 masy serowej, następnie układamy kulki i zalewamy resztą masy. Pieczemy 45 minut w 170 * C
Upieczony i wystudzony biszkopt smarujemy masą orzechową. Na biszkopcie układamy dokładnie wystudzony i zastygnięty serni.
Ciasto dodatkowo możemy polać polewą czekoladową.

niedziela, 26 lutego 2012

ORZECHOWIEC

Orzechowiec

Składniki:
BISZKOPT:
*6 jaj
*1 szkl cukru
*1 szkl mąki pszennej
*1 cukier waniliowy
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
*2 łyżki kakao

CIASTO ORZECHOWE:
*4 jaja
*1 szkl. cukru
*25 dag siekanych orzechów włoskich (ja włożyłam chyba z kilogram!)
*1 szkl. mąki pszennej
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
MASA BUDYNIOWA:
* duży budyń śmietankowy
* 2 szkl. mleka do ugotowania budyniu wg przepisu na opakowaniu * 1 margaryna
* nutella




1, Biszkopt: białka ubijamy do białości z cukrem i cukrem waniliowym, dodajemy po 1  zółtku, a na końcu przesiane mąki,kakao i proszek do pieczenia mieszając wszystko łyżką
Pieczemy w 180*C 30min
2, ciasto orzechowe: białka ubijamy z cukrem, dodajemy zółtka, następnie dodajemy mąkę z proszkiem do pieczneia i orzechy mieszając łyżką
Pieczemy ok 40 min w 180*C
3 Masa Budyniowa: Gotujemy budyń,po ostygnięciu ucieramy z margaryną
4.Ciemny biszkopt przekrawamy na pół i dolną cześć smarujemy nutellą i połową kremu budyniowego.Zakładamy to plackiem orzechowym i znów smarujemy reszta kremu .Na koniec przykrywamy 2 częścią ciemnego biszkoptu i polewamy polewą

Smacznego!