niedziela, 11 marca 2012

SERNIK NA ZIMNO

 Sernik na zimno
Ponieważ z braku funduszy nie mogłam kupić składników na wypatrzone ciasto,zapragnełam zrobić coś lekkiego i szybkiego.

Składniki:
* duża śmietana 18%
*1/2 szkl. cukru pudru
*1 cukier wanilinowy
*1 galaretka agrestowa (dowolny smak)
*2 galaretki wiśniowe
*4 łyżeczki żelatyny
Żelatyne rozpuścić w pół litra gorącej wody i zostawić do wystygniecia.Śmietane wymieszac z cukrami.Galaretkę agrestową rozpuścić w szkl. wody gorącej i wylać do stężenia na talerz.Gdy żelatyna będzie już dobra to wlać ją do masy śmietanowej,a stężoną galaretkę pokroić w kostki i wrzucić do masy.Wylać do natłuszczonej tortownicy.Całość wsadzić do lodówki do stężenia.W międzyczasie rozpuścić 2 galaretki wiśniowe i gdy masa śmietanowa już się zsiądzie wylać galaretkę.Poczekać jak wszystko będzie stężone i można podawać.Przechowywać w lodówce . :)

niedziela, 4 marca 2012

SERNIK Z KULKAMI ORZECHOWYMI

Sernik z kulkami orzechowymi

Składniki na biszkopt:
* 6  jajka
*1  szklanki mąki
* 1 szklanki cukru
* 1 łyżeczki proszku do pieczenia
Z podanych składników upiec cienki biszkopt 20 min w 170*C.


Składniki na masę serową;
* 1kg mielonego białego sera
* 3/4 szklanki mleka
* 2 jajka
* 4 żółtka
* 1 szklanka cukru
* 1 opakowanie budyniu śmietankowego

Składniki na kulki orzechowe:
* 4 łyżki cukru pudru
* 300 g mielonych orzechów włoskich
* 1 łyżeczki proszku do pieczenia
* troche kwaśnej śmietany

Mielone orzechy mieszamy z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia i dodajemy tyle śmietany, aby uzyskać gęsta masę, z której będzie można uformować kulki wielkości orzecha.

Masa orzechowa:
* 3 łyżki masła
*1/4 szklanki cukru pudru
* 3 łyżki zmielonych orzechów włoskich
* czekolada do picia
Masło z pudrem i czekoladą ucieramy, dodajemy orzechy, łączymy.

Wszystkie składniki masy serowej miksujemy razem, aż się dokładnie połączą. Na blachę  wylewamy 1/2 masy serowej, następnie układamy kulki i zalewamy resztą masy. Pieczemy 45 minut w 170 * C
Upieczony i wystudzony biszkopt smarujemy masą orzechową. Na biszkopcie układamy dokładnie wystudzony i zastygnięty serni.
Ciasto dodatkowo możemy polać polewą czekoladową.

niedziela, 26 lutego 2012

ORZECHOWIEC

Orzechowiec

Składniki:
BISZKOPT:
*6 jaj
*1 szkl cukru
*1 szkl mąki pszennej
*1 cukier waniliowy
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
*2 łyżki kakao

CIASTO ORZECHOWE:
*4 jaja
*1 szkl. cukru
*25 dag siekanych orzechów włoskich (ja włożyłam chyba z kilogram!)
*1 szkl. mąki pszennej
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
MASA BUDYNIOWA:
* duży budyń śmietankowy
* 2 szkl. mleka do ugotowania budyniu wg przepisu na opakowaniu * 1 margaryna
* nutella




1, Biszkopt: białka ubijamy do białości z cukrem i cukrem waniliowym, dodajemy po 1  zółtku, a na końcu przesiane mąki,kakao i proszek do pieczenia mieszając wszystko łyżką
Pieczemy w 180*C 30min
2, ciasto orzechowe: białka ubijamy z cukrem, dodajemy zółtka, następnie dodajemy mąkę z proszkiem do pieczneia i orzechy mieszając łyżką
Pieczemy ok 40 min w 180*C
3 Masa Budyniowa: Gotujemy budyń,po ostygnięciu ucieramy z margaryną
4.Ciemny biszkopt przekrawamy na pół i dolną cześć smarujemy nutellą i połową kremu budyniowego.Zakładamy to plackiem orzechowym i znów smarujemy reszta kremu .Na koniec przykrywamy 2 częścią ciemnego biszkoptu i polewamy polewą

Smacznego! 

niedziela, 19 lutego 2012

SAŁATKA TORTELLINI

Sałatka tortellini

Składniki:
*1 paczka makaronu tortellini
*1 ogórek zielony
*0,5 pora
*1 słoiczek papryki i pieczarek
*1 puszka kukurydzy
* 4 lub 3 łyżki majonezu
* Sól i pieprz do smaku

Nie ma co się rozpisywać,wystarczy pokroić co trzeba,ugotować makaron zgodnie z przepisem na opakowaniu oraz jajka i dodać tyle majonezu ile nam potrzeba.No i doprawić sola i pieprzem :)

sobota, 18 lutego 2012

ZDROWY SPOSPÓB NA TŁUSTY CZWARTEK

Takim zdrowym sposobem są pączusie pieczone i moje muffinki :D
 Nie będę przepisywać przepisu,bo nie jest moja własności.Zaczerpnełam pomysł z 2 blogów :)

http://smak-zdrowia.blogspot.com/2012/02/paczki-dietetyczne-z-przepisu-prababci.html#more
i
http://wypiekizpasja.blox.pl/2012/01/Sugar-donuts-muffins-Muffinowe-paczki-w.html


środa, 15 lutego 2012

DOMOWE PĄCZUSIE

Domowe pączki na tłusty czwartek :D

Składniki:
*600g mąki
*250ml mleka (1 szklanka)
*50g drożdży
*50 ml spirytusu lub np.rumu (1 kieliszek)
*130g masła (np.Kasia)
*75g cukru
*4 żółtek
*1 całe jajka
*1/2 szklanki cukru pudru
*1 szklanka konfitur (np z róży)
* nutella,czekolada mleczna
* olej

Drożdże rozmieszać z  ciepłym mlekiem,łyżeczką cukru, łyżką mąki i rozpuszczonym masłem.Odstawić do wyrośnięcia. Mąkę wsypać do miski ,pozostałe ciepłe mleko wlać do wgłębienia zrobionego w mące , przysypać mąką, na to wlać rozczyn i wszystko przykryć mąką. Jajko plus żółtka ubić z cukrem .Dodać masę jajeczną do ciasta. Nakryć czystą lnianą ściereczką i  pozostawić do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto rozwałkować na posypanej mąką stolnicy, uformować pączki nadziewając je marmoladą,nutella lub powidłami. Ułożyć na stolnicy oprószonej delikatnie mąką , przykryć i pozostawić do ponownego wyrośnięcia. Kłaść do podgrzanego tłuszczu miejscem sklejonym do dołu , smażyć przykryte do chwili zrumienienia spodu pączków , następnie odwrócić i dosmażyć . Wyjmować z garnka, układać na papierowych ręcznikach .Na koniec posypać cukrem pudrem :)

sobota, 11 lutego 2012

PLACEK NA MAŚLANCE Z OWOCAMI

Placek na maślance z owocami to bardzo łatwy placuszek i udaje się z każdymi owocami

Składniki:
Ciasto:
*1 szkl. maślanki
*2 jajka
*1 szkl. cukru
*2,5 szkl. mąki
*cukier waniliowy
*1/2 szkl. oliwy
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia

Kruszonka:
3/4 szkl. mąki i cukru
*1/2 kostki masła
*owoce sezonowe(w tym przypadku truskawki)


Wykonanie:
Cukier i jajka ubijamy mikserem,dodając szkl.maślanki i oliwę.Mąkę mieszamy z proszkiem.Powoli dodajemy do ciasta,na koniec wsypujemy cukier waniliowy.
Ciasto wylewamy na blaszke wyłożoną folią,na nie dajemy owoce .Miękkie masło ucieramy z cukrem.Dodajemy mąke tak,by powstały grudki.Rozkładamy na owocach,Pieczemy 55 min. w 180 stopniach.
SMACZNEGO:*