sobota, 19 września 2015
KRUCHE CIASTO ZE ŚLIWKAMI
Jest to ciasto sezonowe, bardzo delikatne, chrupkie i ciekawe. Zrobiłam je ze strony http://majanaboxing.blox.pl/2013/09/Kruche-ciasto-ze-sliwkami-i-pianka-budyniowa.html . Serdecznie polecam, szybko znika.
sobota, 25 lipca 2015
SAŁATKA Z KOPERKIEM
Lekka, zdrowa dla każdego na każdą okazje.
Składniki:
* opakowanie makaronu typu ryżowego
* 1 świeży ogórek
* puszka kukurydzy
* 2 pętki kiełbasy
* pęczek koperku
* majonez
* jogurt naturalny
Makaron należy ugorować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a resztę składników trzeba pokroić i wymieszać z makaronem. Całość pomieszać z jogurtem i majonezem.
Składniki:
* opakowanie makaronu typu ryżowego
* 1 świeży ogórek
* puszka kukurydzy
* 2 pętki kiełbasy
* pęczek koperku
* majonez
* jogurt naturalny
Makaron należy ugorować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a resztę składników trzeba pokroić i wymieszać z makaronem. Całość pomieszać z jogurtem i majonezem.
środa, 8 lipca 2015
Sałatka z brokułem i serem feta
Jest to sałatka dość znana i bywa często na przyjęciach. Składa się z ugotowanym różków brokuła, 3 jajek, sera feta i sosu czosnkowego, czyli jogurtu, majonezu i roztartego czosnku.
czwartek, 14 maja 2015
FASOLKA PO BRETOŃSKU
Danie to dość znane i tradycyjne zrobiłam tym razem z moim żarłoczkiem, czyli chłopakiem.
* 2 opakowania białej fasoli typu "jaś"
* kiełbasa
* boczek
* cebula
* sos pomidorowy
* koncentrat
Fasole w zimnej wodzie maczamy przez noc. Następnego dnia odlewamy wodę i zalewamy nową, jeśli woda wsiąknie w fasole należy jej dolać do wysokości warzywa. Podsmażyć boczek, gdy się wytopi, na tym tłuszczu podsmażyć kiełbasę, później cebule. Gdy fasola będzie już miękka, dodać podsmażone składniki i wszystko wymieszać z sosem pomidorowym i koncentratem. Wszystko gotować jeszcze chwile i doprawić do smaku.
* 2 opakowania białej fasoli typu "jaś"
* kiełbasa
* boczek
* cebula
* sos pomidorowy
* koncentrat
Fasole w zimnej wodzie maczamy przez noc. Następnego dnia odlewamy wodę i zalewamy nową, jeśli woda wsiąknie w fasole należy jej dolać do wysokości warzywa. Podsmażyć boczek, gdy się wytopi, na tym tłuszczu podsmażyć kiełbasę, później cebule. Gdy fasola będzie już miękka, dodać podsmażone składniki i wszystko wymieszać z sosem pomidorowym i koncentratem. Wszystko gotować jeszcze chwile i doprawić do smaku.
poniedziałek, 11 maja 2015
ZUPA POMIDOROWA
Oszczędnym i ekonomicznym należy być więc nic nie może się zmarnować, dlatego zrobiłam dziś zupę pomidorową z wczorajszego rosołu. Rosół był robiony przez moją mamę, ale składniki są tradycyjne, mięsko, marcheweczka i pietruszka. A składniki na pomidorówkę to:
* 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego ( ilość zależy od ilości rosołu, ja miałam pół garnuszka)
* 2 łyżeczki mąki pszennej
* 2 łyżeczki śmietany 12%
* odrobina wody
* sól i pieprz
Część rosołu odlać do osobnego naczynia i zagotować, dodać koncentrat i ponownie gotować. Przygotować do zagęszczenia zupy w szklance mąkę, wodę i śmietanę. Dokładnie wymieszać aby nie powstały grudki. Garnek ściągnąć z gazu i delikatnie cienkim strumieniem wlewać mieszaninę ze szklanki. Znów postawić na gaz i zagotować mieszając. Doprawić solą i pieprzem.
* 3 łyżeczki koncentratu pomidorowego ( ilość zależy od ilości rosołu, ja miałam pół garnuszka)
* 2 łyżeczki mąki pszennej
* 2 łyżeczki śmietany 12%
* odrobina wody
* sól i pieprz
Część rosołu odlać do osobnego naczynia i zagotować, dodać koncentrat i ponownie gotować. Przygotować do zagęszczenia zupy w szklance mąkę, wodę i śmietanę. Dokładnie wymieszać aby nie powstały grudki. Garnek ściągnąć z gazu i delikatnie cienkim strumieniem wlewać mieszaninę ze szklanki. Znów postawić na gaz i zagotować mieszając. Doprawić solą i pieprzem.
sobota, 9 maja 2015
CIASTO Z SERKIEM MASCARPONE I JAGODAMI
To ciasto to bardzo delikatne połączenie dzięki serkowi, bardzo mi się podoba jego konsystencja i smak a do tego jagody sprawiają, że ciasto jest soczyste.
Składniki:
Biszkopt z 4 jajek http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Masa:
* 400ml śmietany 30%
* cukier puder
* 2 opakowania serka mascarpone ( po 250g)
* jagody(mrożone)
Dodatkowo:
* płatki migdałowe
Śmietanę z cukrem ubić na sztywno i delikatnie rozsmarowywać serek, tak aby nie pozostały grudki.
Ciasto przeciąć na pół i nasączyć herbatą, na spód dać 2/3 kremu i posypać to jagodami, założyć górnym płatem biszkopta i położyć na wierch resztę kremu. Płatki migdałowe lekko uprażyć na patelni i posypać na wierzchu ciasta.
SMACZNEGO :)
Składniki:
Biszkopt z 4 jajek http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
Masa:
* 400ml śmietany 30%
* cukier puder
* 2 opakowania serka mascarpone ( po 250g)
* jagody(mrożone)
Dodatkowo:
* płatki migdałowe
Śmietanę z cukrem ubić na sztywno i delikatnie rozsmarowywać serek, tak aby nie pozostały grudki.
Ciasto przeciąć na pół i nasączyć herbatą, na spód dać 2/3 kremu i posypać to jagodami, założyć górnym płatem biszkopta i położyć na wierch resztę kremu. Płatki migdałowe lekko uprażyć na patelni i posypać na wierzchu ciasta.
SMACZNEGO :)
niedziela, 1 lutego 2015
KRUCHE BABECZKI Z OWOCAMI NA ŚMIETANIE
Babeczki powstały z przypływu chwili, gdyż trzeba było na szybko przygotować coś na przyjście gości, a składniki na kruche ciasto zawsze są obecne w domu. Pierwszy raz je robiłam i stwierdzam, że jak na debiut wyszły smakowo na 5, ale trochę wizualnie gorzej :p
Oceńcie sami :p
Kruche babeczki:
* 2szkl. mąki
* 5 łyżek cukru pudru
* szczypta soli
* 200g margaryny
*1 jajko
Wszystkie składniki zagnieść i pozostawić na 30 min w zamrażalniku. Po tym czasie rozwałkować na ok 5mm i wycinać szklanką kółka. Każde kółko dopasować do foremki i dobrze przycisnąć (nie trzeba niczym smarować foremki). Piec ciasto 15min do przyrumienienia w 180-200 stopni.
Bita śmietana:
* 400ml śmietany 30%
* 5 łyżek cukru pudru
Owoce:
*winogrono
*mandarynki
*jagody.
Subskrybuj:
Posty (Atom)

