niedziela, 27 kwietnia 2014

BROKUŁOWA TARTA

     
   Foremka na tarte się kurzyła, więc trzeba było coś z nią zrobić, to też powstała tarta z brokułem. 



 Składniki:

ciasto:
* 175g mąki pszennej ( ja użyłam jeszcze mąki z płatków owsianych)
*85 g margaryny
* 2 łyżki wody
Farsz:
*2 jajka
*1,5 szkl. mleka
* 1/2 serka topionego z szynką
* 1 łyżeczka musztardy
* kilka plasterków szynki
* pomidor
* rzodkiewki
* 1 bukiet świeżego brokuła
* mozzarella

Z podanych składników zagnieść ciasto i wyłożyć nim natłuszczoną blaszkę do tarty i pozostawić na 15 min w lodówce. Potem podpiekać przez 15 min w nagrzanych piekarniku do 200 stopni.
Brokuła ugotować w osolonej wodzie al dente, szynkę , pomidora i rzodkiewki pokroić. Mleko wymieszać z jajami i serkiem, doprawić do smaku solą i pieprzem oraz różnymi ziołami.
Po podpieczeniu wystudzić lekko ciasto i nałożyć pokrojone składniki i brokuły. Na koniec polać wszystko masą jajeczną i piec przez 40 min w 180 stopniach. 10 min przed końcem pieczenia dodać pokrojoną mozzarelle. SMACZNEGO!




sobota, 5 kwietnia 2014

niedziela, 16 marca 2014

BISZKOPTOWA ROLADA Z KREMEM CZEKOLADOWYM

    Zrobienie rolady zawsze było dla mnie wyzwaniem, gdyż kiedyś mi się nie udała. Ale wczoraj postanowiłam zaryzykować i robiąc zgodnie ze wszystkimi wytycznymi, udało mi się :D




   Biszkopt został zrobiony z przepisu pod tym linkiem http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html  , tylko piekłam go tym razem krócej, bo 15 min. Po upieczeniu od razu należy wyłożyć gorący biszkopt na lekko wilgotną ściereczkę i przykryć inną ścierką wierzch i ściśle zwinąć, pozostawić do wystygnięcia.

    W tym czasie kostkę margaryny w temp. pokojowej ucieram i dodaje po łyżce kremu czekoladowego, np. nutella. Miksujemy razem do momentu aż krem nie zrobi się jednolity.
 Ostudzony biszkopt powoli rozwijamy, zdejmujemy ścierkę z wewnątrz i nasączamy słodką herbatą. Następnie smarujemy kremem i ściśle zwijamy roladę. Pozostawiamy w chłodnym miejscu. Ja do dekoracji użyłam polewy deserowej :)




sobota, 1 marca 2014

KOLOROWE TRIO

    Ciasto powstało z inspiracji ze strony zszywka.pl , szczególnie zainteresował mnie krem z mleka w proszku i przyznam , że okazał się w szybki w zrobieniu i smaczny. Zrezygnowałam natomiast ze spodu z pokruszonych ciastek a zrobiłam biszkopt.




 Składniki :
* biszkopt z 4 jajek z tego przepisu http://cukrowapasja.blogspot.com/2013/02/cytrynka.html
+ barwnik czerwony spożywczy
* krem:
- 400 g mleka w proszku
- 200 ml mleka zwykłego
- 200 g masła
- 200 g cukru
* polewa
- po tabliczce czekolady mlecznej z orzechami i gorzkiej
- 3 łyżki śmietany
- orzechy włoskie

Z podanych składników zrobić biszkopt i jeśli ktoś chce dosypać łyżeczkę barwniku czerwonego .
Krem: Mleko zagotować z masłem i pozostawić do wystudzenia. Gdy już będzie zimne zmiksować z mlekiem w proszku do momentu aż znikną grudki.
Na ostudzony biszkopt wylać masę i pozostawić w zimnym miejscu aby masa się utwardziła. W tym czasie rozpuścić czekolady ze śmietaną i gdy lekko przestygnie dodać posiekane orzechy. Polewę wylewamy na ciasto i czekamy aż czekolada się stwardnie i można podawać :)



<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/ciasta-przekladance"><img src="http://durszlak.pl/system/campaign/banner/909/embed_17Y7BtaVCnij6EJmkofoVti2lmG8Ywzz.jpg" alt="Ciasta przekładańce"></a>

niedziela, 19 stycznia 2014

ZAPIEKANE CO NIECO

Przepis na to danie dostałam od koleżanki ze studiów. Wydawało mi się, że danie wyjdzie nieco suche, ale po zrobieniu i w trakcie jedzenia okazało się, że się myliłam.




Składniki:
* 6 szt. tortilli pszennych
* ketchup
* mała pierś z kurczaka
* mała puszka kukurydzy
* 1 papryka czerwona
* plasterki sera żółtego i starty ser
* przyprawa gyros

Pierś z kurczaka pokroić na małe kawałeczki i usmażyć z przyprawą gyros. Pod koniec smażenia dodałam pokrojoną paprykę i kukurydzę z puszki. Każdą tortille smaruje ketchupem i kładę na środek 2 łyżki farszu z patelni i kładę plasterki sera a potem zawijam na "kopertę". Układam tortille na blaszkę do pieczenia posmarowaną olejem i posypuje startym serem. Piekę przez 10 min,najlepiej do rozpuszczenia sera. SMACZNEGO:)



piątek, 17 stycznia 2014

ZWIERZENIA LIEBSTER AWARD

Zostałam "nominowana" ,więc z opóźnieniem ,ale jednak odpowiem na pytania zadane przez http://missfattyqueen.blogspot.com/. Oczywiście dziękuję jej za wskazanie mnie :).

* Pytania skierowane do mnie:
1, Trzy cechy charakteru, które musi posiadać Twój najlepszy przyjaciel.
-musi być zabawny
- lojalny
-umieć wytrzymać ze mną, gdy nie jestem w najlepszym nastroju
2, Ulubiona pora roku
Zdecydowanie wiosna,wtedy się wszystko budzi i przepięknie pachnie na dworze nadchodzącym latem. No i wolę temperaturę 20 stopni niż 30 :p
3, Jaki jest Twój sposób na złamane serce?
Nie być samemu i nie rozmyślać nadmiernie,umówić się ze znajomymi i zaszaleć :)
4, Szpilki - na co dzień czy na konkretną okazję? Jaką?
Zdecydowanie na okazje,np. wypad na imprezę czy randka.
5,  Bez jakiego kosmetyku nie ruszasz się z domu?
Bez pomadki :p
6, Najbardziej wkurzający komentarz, jaki otrzymałaś na blogu?
Nie bedę cytawać,ale był a nawet jesy od osoby anonimowej i to nie jeden :p
7, Trzy rzeczy, które robisz dla relaksu.
-Śpię
-Gotuję
- czytam książkę
8, Jaka jest Twoja znienawidzona praca domowa?
Chyba odkurzanie .
9, Jakie miejsce chcesz koniecznie odwiedzić przed śmiercią?
Ojej,hmm...nie mam takiego chyba.
10, Ulubiona bajka z dzieciństwa
Chyba krecik
11, Dokończ zdanie "Kiedy otwieram rano swoją szafę...
.. stwierdzam, że nie mam się w co ubrać :p

Jestem studentką i dla tego większość przeze mnie wybranych blogów to takie w których mogę znaleźć szybkie i proste dania do zrobienia lub kiedyś gotowałam wg ich przepisów.
Oto one:
-http://eatyourdream.blogspot.com
-http://kucharzenieipieczenie.blogspot.com
-http://kuchniapelnamagii.blogspot.com
-http://www.slodkiefantazje.pl
-http://manius.blox.pl
-http://piekielnakuchniaizabelli.blogspot.com
-http://owsianakraina.blogspot.com/
-http://www.gastronomygo.blogspot.com/
-domowacukierniaewy.blox.pl
Ponieważ uzbierałam tylko 9 blogów to będzie 9 pytań,zapraszam do zabawy:
1.Twoje ulubione danie?
2.Gotując trzymasz się przepisu czy improwizujesz?
3.Wolisz bardziej na słodko czy na wytrawnie?
4. Wolisz gotować samemu czy z kimś?
teraz takie pytania z "innej beczki"
5. Które święta wolisz bardziej Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy?
6. Jaka jest twoja najlepsza pora dnia?
7.  Wolisz wycieczkę w góry czy nad morze?
8. Jaka jest twoja ulubiona książka?
9. Wolisz e-booka czy papierową wersje książki?

poniedziałek, 6 stycznia 2014

ZARĘCZYNOWA WUZETKA

WZ-ta na imprezę zaręczynową mojej siostry wyszła bardzo dobra i nie była zbyt czasochłonna. Polecam.




Składniki:
* 200 g cukru
* 60 ml mleka
* 180g mąki pszennej
* 2 łyżki kakao
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
* 4 jajka
* 500 ml śmietany 30%
* 5 łyżek cukru pudru
* 1 słoiczek dżemu np. borowikowego
* 4 łyżeczki żelatyny
* polewa czekoladowa

Mąkę przesiać z kakao i proszkiem do pieczenia. Białka ubić z cukrem i stopniowo dodawać po 1 żółtku ,a potem produkty przesiane oraz 4 łyżki zimnej wody. Wymieszać wszystko dokładnie i wylać na wyłożoną papierem do pieczenia średnią blaszkę i piec w 170 stopniach przez 25 min.
Po upieczeniu i ostygnięciu przekroić na pół i nasączyć alkoholem albo słodką gorącą herbatą. Na dolny blat placka wyłożyć dżem. W międzyczasie ubić śmietanę z cukrem pudrem i dodać ostudzoną rozpuszczoną w pół szklance wrzącej wody żelatynę. Pozostawić bitą śmietanę na parę min w lodówce,aby się lepiej zsiadła a następnie wyłożyć ją na blat z dżemem. Przykryć 2 blatem i oblać polewą czekoladową.
SMACZNEGO :)