środa, 24 grudnia 2014

KROKIETY Z MIĘSEM

   Jak to przyszło na święta, na stole wigilijnym nie może zabraknąć krokietów, tym razem z mięsem idealnie na 1 święto.





Jak każdy pewnie wie, krokiety to opanierowane naleśniki, w których zawinięte jest mięso.


Składniki na :

Ciasto naleśniki:
* 2 jajka
*2 szkl. mleka
* 1 szkl. wody mineralnej
* 3 szkl. mąki

Farsz:
* 500g mięsa wieprzowego
* włoszczyzna
* sól
* pieprz
* pół cebuli
* opakowanie suszonych grzybów

Panierka:
* bułka tarta
* 2 jajka
* sól
* pieprz
* przyprawy wg uznania

Przygotowanie:
Naleśniki:
Podane składniki należy zmiksować i odstawić na chwilę. Po tym czasie smażyć cienkie naleśniki na rozgrzanym oleju.

Farsz:
 Mięso dokładnie umyć i oczyścić i razem z włoszczyzną gotować w wodzie 1 godzinę. Potem odcedzić.Grzyby należy moczyć przez całą noc, a potem gotować 15 min i odcedzić. Ugotowane składniki zmielić w maszynce a na koniec doprawić do smaku.

Każdy naleśnik smarować 1 łyżką farszu, zawinąć boki, potem powoli zwinąć w rulon.

Jajka roztrzepać z przyprawami i w nich maczać krokieta a potem obtaczać w bułce tartej.Smażymy na rozgrzanym tłuszczu.

wtorek, 11 listopada 2014

DOMOWA PIZZA

Każdy uwielbia pizzę, najlepsza jest ta domowa.


Składniki:
* 250g mąki
* 150ml letniej wody
* 15g drożdży
* 5 g soli

* pieczarki
* szynka
* ser żółty
* ketchup
* kawałki kurczaka
* orygano

Drożdże rozpuścić w letniej wodzie i pozostawić do wyrosnięcia, potem dodać do maki i dosypać soli. Ugniatać 10 min i pozostawić w ciepłym miejscu na godzinę do wyrosnięcia.
Po godzinie ciasto "zbić" i rozłożyć na natłuszczonej blaszce, układać składniki wg uznania. Ja zawsze zaczynam od sosu pomidorowego ( w tym przypadku ketchup) a potem ser, a reszta jak róznie.
Piec w 190 stopniach przez 10 min.

niedziela, 9 listopada 2014

niedziela, 2 listopada 2014

CIASTO KINDER BUENO

To ciastowa wersja mojego ulubionego batonika :p





Składniki:
Ciasto
* 6 jajek
* 1 szkl. cukru
* 1szkl. oleju
* 2 szkl. mąki pszennej
* 3-4 łyżki kakao
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Krem :
* 200g margaryny
* 100g mielonych orzechów laskowych
* 3/4 szkl. mleka
* 1 i 1/2 szkl. mleka w proszku
*2 łyżki miodu

* 2 batoniki kinder bueno

Białka z cukrem ubić i nie przerywając miksowania dodawać po 1 żółtku. Następnie wlać olej i chwilę ubijać. Mąkę z kakaem, proszkiem i sodą powoli dodawać do masy jajecznej. Dobrze wszystko zmiksować. Ciasto przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180 stopniach przez 40 min. Po wystudzeniu przekroić na 2 blaty.
Margarynę rozpuścić, a gdy wystygnie dodać orzechy, mleka i miód. 2/3 masy użyć do wyłożenia ciasta , resztę wykorzystać na wierzch placka.
SMACZNEGO!













W orzechowym raju 3

niedziela, 12 października 2014

MAKARON CARBONARA

  Jest to jeden z moich ulubionych sposobów na makaron, bo można go zrobić w każdej chwili i nie wymaga za dużo składników.

Składniki:
*2 jajka
* 1 duża śmietana 12%
* pół serka topionego śmietankowego
* garść startego sera żółtego
* sól, pieprz, kucharek
* 1,5 szt. kabanosa
* makaron spagetti

Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu, kabanosy pokroić i podsmażyć na odrobinie oleju.
Gdy makaron się ugotuje wraz z kabanosem wrzucamy do wiekszego garnka.
Sos: wbijamy 2 jajka do miseczki, wlewamy śmietanę, serki i przyprawiamy do smaku i dokładnie mieszamy.
Sos wlewamy do garnka z makaronem i mieszamy aby jajka się nie ścięły za mocno.
Podawać posypane szczypiorkiem.


niedziela, 5 października 2014

BANANOWE BABECZKI

   Babeczki to coś co lubię choć nie zawsze wychodzą tak jak chce. Te wyszły mniejsze ale i tak znikneły ze stołu w oka mgnieniu.


Składniki:
suche:
* 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej,
* 2 łyż. proszku do pieczenia 
* 3/4 szkl. cukru
* 3 pokrojone banany
Mieszamy wszystkie podane składniki razem.

Mokre:
1 szklanka mleka
1/3 szklanki oleju
* 1 jajko
* kilka kropel olejku cytrynowego

Wszystko mieszamy i wlewamy do suchych składników.
Foremki na babeczki smarujemy odrobiną oleju i nalewamy ciasta do 3/4 wysokości.
Pieczemy 20 min. w 180 stopniach.
POWODZENIA I SMACZNEGO :*

niedziela, 28 września 2014

ZUPA CEBULOWA i 100 POST

  W końcu zdobyłam przepis na tą zupę i mogłam się delektować wyjątkowym smakiem. Zdziwiła mnie łatwość jej zrobienia, gdyż zawsze myślałam, że konieczne jest do jej zrobienia dolanie wina, ale w tej wersji nie ma takiej potrzeby.

Składniki:
* 3 duże cebule
* łyżka margaryny
* 1 opakowanie podłużnego serka topionego śmietankowego
* 1l wody
* 1 kostka rosołowa
* ser
* pieprz chilli

Rozpuszczamy tłuszcz i szklimy pokrojone cebule, gdy już trochę zmiękną dodajemy serek i mieszamy dość często aby się nie przypaliło. Z wrzącej wodzie rozpuszczamy kostkę rosołową i zalewamy tym cebule. Gotujemy na małym ogniu 15 min, potem miksujemy znów gotujemy 5 min i dodajemy pieprz. Tuż przed podaniem posypuje serem.
SMACZNEGO :*