niedziela, 24 czerwca 2012

ODMIENIONY 3 BIT

Mój 3 bit to wersja ułatwiona do zrobienia,no i wyszła jak należy
A co zostało zmienione??
Zobaczcie sami:


*2 budynie waniliowe
*3galaretki cytrynowe
*1 margaryna
*1/2 l mleka
*1/2 l kremówki
* mleko krówka
* herbatniki
  I warstwa: herbatniki
II warstwa: mleko krówka
III warstwa : herbatniki
IV warstwa: 2 budynie ugotować z 1/2 mleka i wsypać jedną galaretkę (można to ominąć),po ostygnięciu stopniowo dodawać do roztartej margaryny i wylać na herbatniki
V warstwa: herbatniki
VI warstwa: 2 galaretki ugotować,wystudzić i połączyć delikatnie z ubitą śmietaną,na koniec wylać na herbatniki
VII warstwa: herbatniki
VIII warstwa: polewa czekoladowa bądź lukier (ja nic nie dodawałam)


wtorek, 19 czerwca 2012

Urodzinowy tort kokosowo-truskawkowy

To mój pierwszy tort a zarazem też urodzinowy dla mnie :D
Ponieważ jest u mnie wysyp truskawek,nie mogłam ich nie wykorzystać :)
Przepis podpatrzyłam na stronie http://www.slodkiefantazje.pl/tort-kokosowo-truskawkowy-z-bia%C5%82a-czekolada (mam nadzieje,że właściciel się nie pogniewa ) i wyszedł taki jak chciałam :*






piątek, 8 czerwca 2012

TRUSKAWKOWA POKUSA

Truskawki to coś na co czekałam cały rok,nadają sie do wszystkiego,a najbardziej uwielbiam koktajle :D
Do tego zmiksowałam to co tygryski lubią najbardziej,czyli :
*1 banan
*6 truskawek (1 duża do dekoracji)
*pół szkl. kefiru
* 1 łyżeczka serka waniliowego
*1 łyżeczka płatków owsianych (do dekoracji)


poniedziałek, 4 czerwca 2012

PLACEK KEFIROWY Z PIERWSZYMI TRUSKAWKAMI

Placek z truskawkami to coś co brzuszki lubią najbardziej,najlepsze jest twarda kruszonka,miękkie ciasto i soczysty owoc :p
Do tego przepisu  placek-na-maslance-z-owocami tym razem dodałam kefir,ale raczej nie zmieniło to smaku :)



niedziela, 27 maja 2012

STYROPIAN Z BUDYNIEM

Nadeszła sobota a ja nie znalazłam ciekawego przepisu na ciasto,więc po przeświadczeniu mojej mamy,że najlepsze są te sprawdzone i z kruszonką,znów wybrałam styropian jabłkowy,tylko go unowocześniłam,bo podgotowałam z cukrem kawałki jabłek i wylałam na nie gorący budyń .Dodatkiem do piany był tym razem kisiel cytrynowy :p Podstawowy przepis jest pod tym linkiem. http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/01/styropian.html SMACZNEGO:)




niedziela, 13 maja 2012

Brzoskwiniowy styropian

To ciasto to zmodyfikowana wersja  http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/01/styropian.html gdyż zamiast żurawiny dodałam kawałki brzoskwiń z puszki . Smak tropikalny i oryginalny. Polecam :)



wtorek, 8 maja 2012

LEKKA PIANKA SEROWA

Pianka serowa to ciasto bez pieczenia,bardzo łatwe i nie drogie oraz bardzo lekkie.Przepis z dodatkiem jagód jest pod tym linkiem http://cukrowapasja.blogspot.com/2012/01/jagodowa-pianka.html . Robiąc to ciasto można zawsze uzyskać inny smak,można wykorzystać do spodu za każdym razem inne ciastka,bądź na mase inny ser lub aromat oraz dodać owoce. Pomysłów jest nieskończenie wiele: p