Każdy uwielbia pizzę, najlepsza jest ta domowa.
Składniki:
* 250g mąki
* 150ml letniej wody
* 15g drożdży
* 5 g soli
* pieczarki
* szynka
* ser żółty
* ketchup
* kawałki kurczaka
* orygano
Drożdże rozpuścić w letniej wodzie i pozostawić do wyrosnięcia, potem dodać do maki i dosypać soli. Ugniatać 10 min i pozostawić w ciepłym miejscu na godzinę do wyrosnięcia.
Po godzinie ciasto "zbić" i rozłożyć na natłuszczonej blaszce, układać składniki wg uznania. Ja zawsze zaczynam od sosu pomidorowego ( w tym przypadku ketchup) a potem ser, a reszta jak róznie.
Piec w 190 stopniach przez 10 min.
wtorek, 11 listopada 2014
niedziela, 9 listopada 2014
Ciasto a'la Rafaello
Przepis na ciasto znajdziecie na tej stronie https://www.mojeciasto.pl/przepisy/rafaello-1418.html#.VF9upGdVKap nic nie zmieniłam w sposobie wykonania tego ciasto nic oprócz tego, że jest na herbatnikach a nie na krakersach. :)
niedziela, 2 listopada 2014
CIASTO KINDER BUENO
To ciastowa wersja mojego ulubionego batonika :p

Składniki:
Ciasto
* 6 jajek
* 1 szkl. cukru
* 1szkl. oleju
* 2 szkl. mąki pszennej
* 3-4 łyżki kakao
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej
Krem :
* 200g margaryny
* 100g mielonych orzechów laskowych
* 3/4 szkl. mleka
* 1 i 1/2 szkl. mleka w proszku
*2 łyżki miodu
* 2 batoniki kinder bueno
Białka z cukrem ubić i nie przerywając miksowania dodawać po 1 żółtku. Następnie wlać olej i chwilę ubijać. Mąkę z kakaem, proszkiem i sodą powoli dodawać do masy jajecznej. Dobrze wszystko zmiksować. Ciasto przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180 stopniach przez 40 min. Po wystudzeniu przekroić na 2 blaty.
Margarynę rozpuścić, a gdy wystygnie dodać orzechy, mleka i miód. 2/3 masy użyć do wyłożenia ciasta , resztę wykorzystać na wierzch placka.
SMACZNEGO!
Składniki:
Ciasto
* 6 jajek
* 1 szkl. cukru
* 1szkl. oleju
* 2 szkl. mąki pszennej
* 3-4 łyżki kakao
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 łyżeczka sody oczyszczonej
Krem :
* 200g margaryny
* 100g mielonych orzechów laskowych
* 3/4 szkl. mleka
* 1 i 1/2 szkl. mleka w proszku
*2 łyżki miodu
* 2 batoniki kinder bueno
Białka z cukrem ubić i nie przerywając miksowania dodawać po 1 żółtku. Następnie wlać olej i chwilę ubijać. Mąkę z kakaem, proszkiem i sodą powoli dodawać do masy jajecznej. Dobrze wszystko zmiksować. Ciasto przełożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia i piec w 180 stopniach przez 40 min. Po wystudzeniu przekroić na 2 blaty.
Margarynę rozpuścić, a gdy wystygnie dodać orzechy, mleka i miód. 2/3 masy użyć do wyłożenia ciasta , resztę wykorzystać na wierzch placka.
SMACZNEGO!
niedziela, 12 października 2014
MAKARON CARBONARA
Jest to jeden z moich ulubionych sposobów na makaron, bo można go zrobić w każdej chwili i nie wymaga za dużo składników.
Składniki:
*2 jajka
* 1 duża śmietana 12%
* pół serka topionego śmietankowego
* garść startego sera żółtego
* sól, pieprz, kucharek
* 1,5 szt. kabanosa
* makaron spagetti
Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu, kabanosy pokroić i podsmażyć na odrobinie oleju.
Gdy makaron się ugotuje wraz z kabanosem wrzucamy do wiekszego garnka.
Sos: wbijamy 2 jajka do miseczki, wlewamy śmietanę, serki i przyprawiamy do smaku i dokładnie mieszamy.
Sos wlewamy do garnka z makaronem i mieszamy aby jajka się nie ścięły za mocno.
Podawać posypane szczypiorkiem.
Składniki:
*2 jajka
* 1 duża śmietana 12%
* pół serka topionego śmietankowego
* garść startego sera żółtego
* sól, pieprz, kucharek
* 1,5 szt. kabanosa
* makaron spagetti
Makaron gotujemy wg przepisu na opakowaniu, kabanosy pokroić i podsmażyć na odrobinie oleju.
Gdy makaron się ugotuje wraz z kabanosem wrzucamy do wiekszego garnka.
Sos: wbijamy 2 jajka do miseczki, wlewamy śmietanę, serki i przyprawiamy do smaku i dokładnie mieszamy.
Sos wlewamy do garnka z makaronem i mieszamy aby jajka się nie ścięły za mocno.
Podawać posypane szczypiorkiem.
niedziela, 5 października 2014
BANANOWE BABECZKI
Babeczki to coś co lubię choć nie zawsze wychodzą tak jak chce. Te wyszły mniejsze ale i tak znikneły ze stołu w oka mgnieniu.
Składniki:
suche:
* 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej,
* 2 łyż. proszku do pieczenia
* 3/4 szkl. cukru
* 3 pokrojone banany
Mieszamy wszystkie podane składniki razem.
Mokre:
* 1 szklanka mleka
* 1/3 szklanki oleju
* 1 jajko
* kilka kropel olejku cytrynowego
Wszystko mieszamy i wlewamy do suchych składników.
Foremki na babeczki smarujemy odrobiną oleju i nalewamy ciasta do 3/4 wysokości.
Pieczemy 20 min. w 180 stopniach.
POWODZENIA I SMACZNEGO :*
Składniki:
suche:
* 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej,
* 2 łyż. proszku do pieczenia
* 3/4 szkl. cukru
* 3 pokrojone banany
Mieszamy wszystkie podane składniki razem.
Mokre:
* 1 szklanka mleka
* 1/3 szklanki oleju
* 1 jajko
* kilka kropel olejku cytrynowego
Wszystko mieszamy i wlewamy do suchych składników.
Foremki na babeczki smarujemy odrobiną oleju i nalewamy ciasta do 3/4 wysokości.
Pieczemy 20 min. w 180 stopniach.
POWODZENIA I SMACZNEGO :*
niedziela, 28 września 2014
ZUPA CEBULOWA i 100 POST
W końcu zdobyłam przepis na tą zupę i mogłam się delektować wyjątkowym smakiem. Zdziwiła mnie łatwość jej zrobienia, gdyż zawsze myślałam, że konieczne jest do jej zrobienia dolanie wina, ale w tej wersji nie ma takiej potrzeby.
Składniki:
* 3 duże cebule
* łyżka margaryny
* 1 opakowanie podłużnego serka topionego śmietankowego
* 1l wody
* 1 kostka rosołowa
* ser
* pieprz chilli
Rozpuszczamy tłuszcz i szklimy pokrojone cebule, gdy już trochę zmiękną dodajemy serek i mieszamy dość często aby się nie przypaliło. Z wrzącej wodzie rozpuszczamy kostkę rosołową i zalewamy tym cebule. Gotujemy na małym ogniu 15 min, potem miksujemy znów gotujemy 5 min i dodajemy pieprz. Tuż przed podaniem posypuje serem.
SMACZNEGO :*
Składniki:
* 3 duże cebule
* łyżka margaryny
* 1 opakowanie podłużnego serka topionego śmietankowego
* 1l wody
* 1 kostka rosołowa
* ser
* pieprz chilli
Rozpuszczamy tłuszcz i szklimy pokrojone cebule, gdy już trochę zmiękną dodajemy serek i mieszamy dość często aby się nie przypaliło. Z wrzącej wodzie rozpuszczamy kostkę rosołową i zalewamy tym cebule. Gotujemy na małym ogniu 15 min, potem miksujemy znów gotujemy 5 min i dodajemy pieprz. Tuż przed podaniem posypuje serem.
SMACZNEGO :*
niedziela, 22 czerwca 2014
SZACHOWY TORT
No i nie da się ukryć strzeliło mi OCZKO, w Usa byłabym dopiero pełnoletnia, więc czuję się nadal bardzo młodo. W tym roku spróbowałam czegoś nowego i zrobiłam tort szachownica, inspiracje zaczerpłam ze strony kobieceinspiracje.pl http://kobieceinspiracje.pl/8195,tort-szachownica-jak-zrobic.html. Ja zrobiłam 2 biszkopty z 3 jajek każdy,jeden jasny a drugi z 2 łyżkami kakao i krem czekoladowy oraz budyniowy.
Składniki:
* 6 jajek
* 2 łyżeczki octu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1+ 3/4 szkl. cukru i mąki
Krem czekoladowy:
* 1/2 kostki margaryny
* 1/2 słoiczka nutelli
Miękką margarynę zmiksować z nutellą.
Krem budyniowy:
* krem karpatkowy
* 2 szkl. mleka
* kostka margaryny
Co do wycinania kółek, to wycięłam z kartonu kółko o średnicy mniejszej ze 3 cm od spodu tortownicy, a najmniej kółko za pomocą literatki.
Składniki:
* 6 jajek
* 2 łyżeczki octu
* 3 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1+ 3/4 szkl. cukru i mąki
Krem czekoladowy:
* 1/2 kostki margaryny
* 1/2 słoiczka nutelli
Miękką margarynę zmiksować z nutellą.
Krem budyniowy:
* krem karpatkowy
* 2 szkl. mleka
* kostka margaryny
Co do wycinania kółek, to wycięłam z kartonu kółko o średnicy mniejszej ze 3 cm od spodu tortownicy, a najmniej kółko za pomocą literatki.
Subskrybuj:
Posty (Atom)




